Symbian + Skype: volejte zdarma

Symbian + Skype: volejte zdarma

Pokud používáte internet, možná už znáte službu a program Skype. Umožňuje telefonovat mezi dvěma počítači přes internet a tedy zdarma, případně levně, pokud hovor směřuje do běžné telefonní sítě. Ve spoustě diskusí padají dotazy ohledně využití Skype na mobilních telefonech. S příchodem Nokie 9500 podporující Wi-Fi se tato možnost začala rýsovat jako velice reálná.

Řešení, které nabízíme dnes, je trochu ořezanou verzí toho, čeho bychom se mohli v brzké době dočkat. Aplikace Useful Skype PTT dokáže pomocí bezdrátového Bluetooth propojit Skype instalovaný na osobním počítači a mobilní telefon se Symbianem Series 60. Díky tomuto spojení a speciální aplikaci pro mobilní telefon lze zobrazit seznam kontaktů, které jsou momentálně „online“ a začít si s nimi pohodlně a hlavně zdarma povídat. Pohodlí vlastně možná vypadá trochu jinak, Useful Skype PTT funguje totiž jako vysílačka - jako Push to talk. Najednou může mluvit jen jeden člověk.

 
Ukázky aplikace pro mobilní telefon

Nevýhodou je stálá maximálně desetimetrová vzdálenost od počítače, ve větších vzdálenostech už riskujete ztrátu spojení. Aplikaci jsme zatím neměli možnost vyzkoušet v reálném provozu, demoverze ani na jednom z počítačů a telefonů nebyla plně funkční.

Stažený soubor nainstaluje na váš počítač server umožňující spojení mezi telefonem a stolním počítačem. Instalační soubor SIS pro mobilní telefon najdete v programové složce v adresáři Program Files (Windows XP).

Download (testovací verze)
Cena: 9,00 $ (koupit)

Témata článku: Zdarma, Skype

42 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jetson 10. 9. 2005 12:51:01
    Nevím, ale bt sluchátko je opravdu mnohem komfortnější a praktičtější...
  • Dušan 19. 5. 2005 14:20:42
    A co Eurotel přepínám? Tahle služba využívá gprs a funguje na mobilech....
  • Jetson 16. 5. 2005 14:02:48
    Nevím jak kdo, ale já dám normálně v My Bluetooth Places connect Logitech...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení