Symbian: nenechte se jen tak okrást

V případě krádeže mobilního telefonu dnes nemáte příliš mnoho možností, jak se dostat zpět k telefonům nebo SIM kartě s veškerými kontakty. První, dosti nákladnou možností jsou GPS sledovací systémy, díky nimž je dnes možné s docela velkou přesností najít ztracený či ukradený mobilní telefon. Pokud ale nechcete utrácet tisíce korun, co takhle zloději krádež telefonu alespoň co nejvíce znepříjemnit?

   
Hlavní okno • lokální menu • nastavení

Velice šikovným nástrojem je aplikace Theft. Theft slouží jako váš osobní strážce mobilního telefonu založeného na operačním systému Symbian Series 60. Dokáže telefon ochránit před změnou karty SIM nebo jiným způsobem chybného zacházení. Aktivovat program můžete buď přímo v telefonu nebo odesláním předem definované aktivační SMS zprávy na telefonní číslo SIM karty vložené v mobilu. Aktivace je chráněna bezpečnostním kódem, takže pokud pachatel nezná toto číselné heslo, nemá šanci Theft deaktivovat. Program pak chrání telefon hned třemi způsoby:

  • Na displeji je nepřetržitě zobrazena předem definovaná zpráva s adresou nebo alternativním telefonním číslem majitele zařízení.
  • Aplikace automaticky odesílá textovou zprávu na telefonní číslo uvedené v nastavení programu s informací o tom, že byl telefon uzamčen. V případě vložení nové karty SIM pak v této zprávě najdete i její telefonní číslo.
  • Nepřetržitým zvukovým tónem, který dokáže spolehlivě během několika minut zloději práci s telefonem velice znepříjemnit.

Autor: Symbian Brains
Download (testovací verze)
Cena: 11,25 USD

Diskuze (51) Další článek: Eurotel na Invexu: vyzkoušejte si 3G

Témata článku: Ukradený mobil

Určitě si přečtěte