Symbian S60: hledání v seznamu konečně jako u Smartphonu

Kudy chodím, tudy chválím geniální způsob vyhledávání v adresáři chytrých telefonů se systémem Microsoft Smartphone. Dnes se objevil program Smart Dialer, který stejnou funkčnost nabídne i pro Symbian Series 60.

O co jde? V adresáři funguje něco jako slovník T9. Pro zadání znaku není nutné tlačítka tisknout nekolikrát, vždy stačí pouze jednou. Nejlepší to bude ukázat na příkladu, kdy chci najít telefonní číslo kolegy Doseděla:

  • Běžný způsob: 1 × tlačítko 3, 3 × tlačítko 6, 4 × tlačítko 7, 2 × tlačítko 3 = celkem 10 stisknutí, abych na displej dostal řetězec DOSE
  • Nová metoda: každé tlačítko tisknu jen jednou – 3, 6, 7, 3 = celkem 4 stisknutí. Program sám nabídne všechny možné kombinace, které v adresáři najde.

 
Vyhledávání v seznamu • kontextová nabídka

Možná je to těžké na vysvětlení, určitě proto vyzkoušejte desetidenní demoverzi programu, kterou si můžete stáhnout na této stránce. Po instalaci se aplikace skryje do pozadí a pro vyhledávání v seznamu stačí jenom postupně tisknout číslicová tlačítka. Program navíc vyhledává jako v příjmeních, tak ve jménech i telefonních číslech.

Plná verze Smart Dialeru stojí 7 dolarů.

Diskuze (12) Další článek: Eurotel Star: sleva 20 % už je oficiální

Témata článku: Hledání, Seznam

Určitě si přečtěte