Symbian Series 60: SMS přes bluetooth přímo z vašeho počítače

Na serveru My-Symbian.com se objevil zajímavý prográmek pro smartphony založené na Symbianu Series 60. Autorem je společnost WildPalm, jmenuje se SMSTray a umožňuje jednoduchou práci s SMS zprávami přímo z počítače. Pokud jste nechali mobilní telefon někde položený a nechce se vám vstávat od počítače, nemusíte. Díky aplikaci SMSTray budete o každé nové příchozí SMS zprávě informování přímo na monitoru počítače.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SMS zpráva na vás vykoukne ze System Tray oblasti...

Klepněte pro větší obrázek
..po klepnutí se zobrazí celá

Jediné, co ke správné funkčnosti programu budete potřebovat, je počítač s Bluetooth adaptérem a ovladačem rozhraní bluetooth, který je certifikovaný pro použití na operačním systému Windows XP. Pro bezproblémový chod je také doporučována instalace opravného balíčku Service Pack 2 pro Windows XP. V neposlední řadě pak samozřejmě chytrý telefon vybavený bluetooth a tento malý prográmek, jehož demoverze je volně dostupná na internetu.

Klepněte pro větší obrázek
Archiv zpráv

Ve staženém balíčku najdete kromě dokumentace ve formátu PDF ještě dva instalační soubory. Jeden je určen pro osobní počítač, druhý pak instalujete přímo do mobilního telefonu. Současnou aktivací jak v mobilu, tak na počítači získáte přístup k několika funkcím, díky nimž bude odesílání SMS opravdu hračkou. Kromě toho, že o každé příchozí SMS budete informování ikonou a informačním boxem v System Tray vašich Windows, můžete navíc jednoduše na došlé textovky odpovídat, vytvářet úplně nové nebo přistupovat k telefonnímu seznamu v mobilu.

Pokud vás program natolik zaujme, že se rozhodnete pro jeho koupi pak vězte, že cena plné verze činí 15 €.

Diskuze (13) Další článek: Polopatě: jak a kdy využívat blokování hovorů

Témata článku: SMS, Bluetooth, Series, BLU, Počítač

Určitě si přečtěte