Symbian^3 bude kompletní v březnu (video prostředí)

Symbian^3 bude kompletní v březnu (video prostředí)

Symbian Foundation dnes v Barceloně odhalila první verzi třetí generace operačního systému Symbian (tzv. Symbian^3), jejíž programový kód by měl být dokončen ještě v průběhu tohoto čtvrtletí. Nový Symbian bude obsahovat spoustu vylepšení, uvádí se hlavně lepší ovládání, rychlejší práce se sítěmi a 2D i 3D grafická akcelerace pro mobilní hry a další aplikace. První zařízení s novou platformou se objeví někdy v průběhu třetího kvartálu 2010.

Symbian třetí generace má efektivněji pracovat s pamětí a dovolit tak současné spuštění více aplikací na pozadí, než je tomu u verze S60. Už podle dřívějších zpráv nebude chybět podpora HDMI a videoformátu v rozlišení Full HD (1080p). Podle našich informací budou také až na telefonech se Symbianem "na třetí" podporovány videoformáty typu Xvid a DivX.

Základní obrazovka nového prostředí bude opět podporovat několik ploch pro umístění widgetů, mezi plochami se bude přepínat tradičním listováním prstem po displeji. Novinkou mají být také plynulé přechody mezi datovými přenosy přes operátora a místními sítěmi LAN, např. Wi-Fi. Platforma je samozřejmě připravena i na sítě čtvrté generace LTE.

Na koncept nového prostředí se můžete podívat v následujícím videu:

Témata článku: Smartphony, Symbian

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • MiCM 27. 5. 2010 23:05:21
    Hlavně zbytečné. Podložka pod dveře (Iphone) nemá co nabídnout. Android je...
  • Me.low.ssh 15. 2. 2010 22:01:14
    Může mi někdo vysvětlit co na tomhle novem Symbianu3 dělali tak dlouho?...
  • Rockstar 15. 2. 2010 19:39:27
    Tak jsem koukal na to prezentacni video a je to...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení