T-Mobile: běžecké stopy do mobilu

T-Mobile: běžecké stopy do mobilu

T-Mobile pro své zákazníky i letos připravil SMS on-line informace o stavu běžeckých stop v oblasti Šumavy a Jizerských hor. Služba funguje jednoduchým způsobem, neboť ve sněžných rolbách a skútrech, které provádějí úpravu běžeckých tratí je nainstalován monitorovací systém, který sleduje pohyb strojů v reálném čase. Běžkaři se poté mohou jednoduše a hlavně rychle pomocí SMS dozvědět, kdy naposledy byla upravena jejich oblíbená trasa, či najít nejčerstvější stopu v dané oblasti. Dotazovací textovka je zpoplatněna podle tarifu zákazníka, odpověď stojí 1,50 Kč.

Ve chvíli, kdy rolba vyjede na trať, je její poloha neustále monitorována zařízením se systémem GPS. Pokaždé, když rolba projede určitý úsek, zobrazí se tento jako čerstvě upravená stopa a informace se automaticky přenášejí do systému informační služby. Lyžaři si tak mohou s předstihem naplánovat tu nejlepší trasu.

Objednávka probíhá snadno. Do těla textové zprávy musíte zadat BEZKY S XX (pro Šumavu) nebo BEZKY J XX (pro Jizerské hory), kde místo XX napíšete zkratku vybraného sektoru podle následující tabulky. Objednací zpráva tedy může mít například tvar BEZKY S HA, když se rozhodnete pro návštěvu Hartmanic na Šumavě. Celá zpráva se na konec odešle na telefonní číslo 4616.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přijatá SMS se zpravodajstvím
Region Šumava
Borová LadaBL
HartmaniceHA
ChuráňovCH
KramolínKR
Kubova HuťKH
KvildaKV
PrášilyPR
SrníSR
StožecST
Železná RudaZR
Region Jizerské hory
Od mapového rozcestníku KNAJPA směrem na jihozápad až po BedřichovBE
Od mapového rozcestníku KNAJPA směrem na severovýchod až po Jizerku/OrleJI
Váš názor Další článek: Vodafone: sněhové zpravodajství zdarma

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SRN, Sto, Mobil

Určitě si přečtěte