T-Mobile bude mít nové datové tarify a FUP

T-Mobile bude mít nové datové tarify a FUP

T-mobile chystá po prázdninách změny v datových programech. Od září zavede nové účtování a nabídne nové tarifní programy. Účtování se zjednoduší. Rozlišuje se pouze, zda zákazník využívá datového přístupu na wap nebo na internet a pro zákazníky, kteří datové přenosy využívají aktivněji jsou připraveny tři zvýhodnění.

Ceník základních služeb

Základní tarif je samozřejmě bez měsíčního paušálu, rozlišuje se cena za wap a internet. Účtovací jednotkou je 5 kB. Platí pro připojení prostřednictvím GPRS i EDGE.

 • Cena za přenesený kB při připojení na wap: 0,60 Kč
 • Cena za přenesený kB při připojení na internet: 0,07 Kč

Tarifní zvýhodnění

Pro zákazníky, kteří využívají GPRS/EDGE připojení často, je určeno několik tarifních zvýhodnění podle toho, jakým způsobem datové spojení využívá:

 • Wap – měsíční poplatek 118 Kč; zahrnuje 1 MB přenesených dat pro wap
 • Email@PDA – měsíční poplatek 237 Kč; zahrnuje 10 MB pro internetové spojení (využití najde především při práci s e-maily)
 • Internet+ – měsíční poplatek 832 Kč; umožňuje neomezené stahování dat. Toto zvýhodnění odpovídá dnes nabízenému tarifu Unlimited.
Po vyčerpání volných jednotek zahrnutých v měsíčním poplatku za tarifní zvýhodnění se nadále uplatňuje účtování podle základního ceníku.

Změna se nevyhne stávajícím zákazníkům

Poskytování stávajících datových doplňků k hlasovým tarifům bude ukončeno k 31. 8. 2005. Zákazníci, kteří využívají datový doplněk s měsíčním paušálem, budou automaticky převedeni do nově nabízených tarifních zvýhodnění takto:

- zákazníkům s tarifem GPRS Unlimited bude aktivováno tarifní zvýhodnění Internet+ (výše měsíčního poplatku zůstává beze změny).

- zákazníkům s tarifem GPRS Standard bude aktivováno tarifní zvýhodnění Email&PDA, které za shodnou cenu 199 Kč bez DPH nabízí dvojnásobné množství volných jednotek pro připojení na internet.

- zákazníkům s tarifem GPRS Business bude aktivováno tarifní zvýhodnění Email&PDA s nižším měsíčním poplatkem a nižším množstvím volných jednotek. Tito zákazníci mohou zvážit aktivaci tarifního zvýhodnění Internet+ umožňujícího zcela neomezené připojení za měsíční paušál.

- zákazníci s tarifem GPRS WAP budou od 1. 9. 2005 využívat GPRS a EDGE dle základního ceníku. Podle množství standardně stahovaných dat se zákazníci mohou následně rozhodnout pro aktivaci tarifního zvýhodnění WAP, které nabízí pětinásobné množství volných jednotek pro připojení na WAP oproti dosavadnímu tarifu GPRS WAP.

Při automatické změně GPRS tarifu na nová tarifní zvýhodnění v průběhu zúčtovacího období získá zákazník odpovídající poměrnou část volných jednotek z dosavadního GPRS tarifu za období od začátku zúčtovacího období do 31. 8. 2005 a poměrnou část volných jednotek z nově aktivovaného tarifního zvýhodnění za období od 1. 9. 2005 do konce příslušného zúčtovacího období.

Hrozba zvaná FUP

Také T-Mobile se chystá zakročit proti „stahovačům“ a od října zavede na všech neomezených tarifech nepopulární FUP (Fair Usage Policy). Forma bude ale jen docela mírná, stanoven bude měsíční limit stažených dat na 2 GB. Pokud zákazník tento limit během zúčtovacího období překročí, omezí se mu do konce daného zúčtovacího období přenosová rychlost na 32 kb/s. Plná rychlost přenosu bude obnovena na začátku následujícího zúčtovacího období. FUP bude uplatňována v tarifním zvýhodnění Internet+, tarifech Internet, Internet HIT a Twist Internet.

Témata článku: Tarify, FUP

103 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Rolph 12. 10. 2005 12:05:28
  Souhlasim, sice nepouzivam streamovani videa pres mobilni inet, ale proste...
 • Petryk, Petryk 1. 8. 2005 17:28:54
  Bezdrát je krásnej, ale kabel je prostě kabel... S ADSL mám skrze svý...
 • Pavel_Bures, Pavel_Bures 31. 7. 2005 23:39:50
  Co se týče wifi, tak je oblast dost zarušená, CDMA je pomalé a padalo,...
Určitě si přečtěte

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Kam se hrabou naši operátoři, Elisa má datovou „neomezenku“ nejen pro Finsko

Kam se hrabou naši operátoři, Elisa má datovou „neomezenku“ nejen pro Finsko

** Severské a pobaltské země bez omezení a 10 GB ve zbytku EU ** Finská Elisa ukazuje, že když se chce, tak to jde a daří se jí dobře ** Čeští operátoři vám za stejné peníze ne(pro)dají ani domácích 10 GB

18.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 46

Před pěti lety skandál, dnes to zkouší znovu. Vodafone zastavil pomalý internet po dosažení FUP

Před pěti lety skandál, dnes to zkouší znovu. Vodafone zastavil pomalý internet po dosažení FUP

** Vodafone zastavuje zpomalený internet po vyčerpání FUP ** Zkusil to už před pěti lety, ale veřejnost rozhodnutí zvrátila ** Dnes změna prošla bez výrazných emocí

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 83

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení