T-Mobile Cestovatel vs. Eurotarif po měsíci. Skóre oblíbenosti 2:3

K včerejšímu dni zveřejnil T-Mobile několik roamingových statistik, do kterých se již stihnul promítnout i tzv. Eurotarif upravující cenu volání v rámci 27 státu Evropského společenství. Pro připomenutí, T-Mobile zavedl svůj eurotarif k 1. srpnu jako první z naší operátorské trojice a dnes tak má téměř měsíc náskok. Zákazníci O2 i Vodafone mohou volat v EU levněji až od dnešního dne.

Tarifní zákazníci T-Mobilu mají možnost volby mezi zvýhodněním Cestovatel a nebo výše zmíněným Eurotarifem. Předplacenkářům byly ceny za volání ve státech Evropské unie upraveny na začátku tohoto měsíce automaticky. Jak pro ně, tak pro tarifní platí v unii totožné regulované ceny:

Roamingové zvýhodnění EU cena za minutu
Odchozí hovory 16,54 Kč
Příchozí hovory 8,09 Kč

Do včerejšího dne požádalo o aktivaci zvýhodnění EU 31 000 paušálních zákazníků. Pro srovnání si ve stejném období zvolilo 20 000 Cestovatele. Těm zákazníkům, jež v současnosti nevyužívají žádné roamingové zvýhodnění bude eurotarif aktivován automaticky v průběhu září. O této skutečnosti budou informováni prostřednictvím textové zprávy. Pokud na svém čísle provést aktivaci zvýhodnění EU přednostně, stačí odeslat SMS ve tvaru ROA A EU na číslo 4603.

I Cestovatel je mezi zákazníky T-Mobilu populární. Na svých zahraničních cestách ho využívá již téměř 140 000 tarifních zákazníků. Dle statistik operátora provolají zákazníci s Cestovatelem v zahraničí sedmkrát více minut v příchozích hovorech a třikrát více v odchozích hovorech. Zároveň odešlou při pobytu v zahraničí dvojnásobný počet SMS. Ceník zvýhodnění Cestovatel přikládám v následující tabulce:

Cestovatel cena za minutu
Spojovací poplatek 34,51 Kč/hovor
Odchozí hovory 4,76 Kč
Příchozí hovory 0 Kč
SMS 5,95 Kč

A kam se v cizině volá? Nejčastěji lidé volají ze zahraničí zpět do České republiky: 84 % všech odchozích hovorů, u fyzických osob je podíl ještě vyšší, okolo 90 %. Mezinárodní hovory z navštívené země do jiného státu než ČR představují 9 % a hovory v rámci navštíveného státu 7 %. Následující tabulka ukazuje ve kterých zemích volají zákazníci T-Mobile nejčastěji:

Země paušální zákazníci Twist
Německo 22% 15%
Slovensko 20% 33%
Rakousko 9% 6%
Velká Británie 6% 4%
Itálie 5% 6%
Chorvatsko 5% 6%
Polsko 4% 6%
Francie 4% 4%
Maďarsko 2% 2%
Španělsko 2% 3%

Další statiskiky v bodech:

  • tarifní zákazníci jezdí do zahraničí v průměru 4krát za rok, majitelé Twist karet 2,5krát
  • 72 % pobytů jsou dovolené(průměrná délka činí 12 dnů), 17 % služební cesty (průměrná délka 5 dní) a 11 % jednodenní pobyty
  • na dovolenou jezdí 50 % zákazníků autem, 20 % autobusem, 25 % létá 
  • jen 70 % lidí přijímá zahraničí hovory, 20 % naopak ne a posílají zpět SMS. Díky Cestovateli se však tato skupina neustále zmenšuje
  • 45 % turistů se před odjezdem informuje o službách a cenách, nejčastěji na internetu nebo v zákaznickém centru

Tip: Více o eurotarifech našich operátorů najdete v tomto článku

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, EU, Euro, Měsíc, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34