T-Mobile chystá novou službu Web ’n’ walk

T-Mobile chystá v pondělí 3. dubna představit novou službu s názvem Web ’n’ walk. S předstihem se nám podařilo zjistit několik základních informací, co si pro nás operátor nachystal. Služba by měla být zprovozněna už od začátku dubna a zákazníkům má nabídnou pohodlný přístup k internetu prostřednictvím mobilního telefonu. A to jak k internetovým stránkám tak k e-mailu. Služba bude nabízena ve dvou verzích: Web ’n’ walk a Web ’n’ walk light.

Plnohodnotná verze Web ’n’ walk je určena pouze pro komunikátory a smartphony s vestavěným internetovým prohlížečem. Internetové stránky zde budou zobrazeny v originální podobě a uživatel bude mít přístup k jakékoli schránce s podporou protokolů POP3 nebo IMAP4. Tohle však mohou majitelé těchto zařízení provozovat doposud a zatím nám není jasné, co novinka od T-Mobilu vlastně přinese. Možná by se mohlo jednat o optimalizaci stahovaných stránek za účelem zvýšení rychlosti stahování.

Odlehčená varianta Web ’n’ walk light je určena pro majitele běžných telefonů podporujících Javu. T-Mobile bude do těchto telefonů zdarma ke stažení nabízet javovou aplikaci internetového prohlížeče. Internetové stránky budou na displeji telefonu zobrazeny v upravené podobě, aby co nejlépe využili plochy displeje a zobrazení bylo přehledné. Opět bude k dispozici možnost obsluhy e-mailového účtu prostřednictvím POP3 nebo IMAP4.

Nová služba bude k dispozici všem zákazníkům. Operátor bude v návaznosti na tuto novou službu doporučovat a propagovat doplňkový datový tarif Email&PDA, který je již delší dobu nabízen. Data se budou stahovat prostřednictvím APN internet, což zákazníkům ušetří náklady v porovnání s prohlížením internetu na wapu.

Dost možná se jedná pouze o marketingový tah – pojmenování něčeho, co už dávno funguje. Internetové stránky si plnohodnotně můžete na komunikátorech prohlížet i nyní, stejně tak si stáhnete do telefonu e-maily. E-mailové klienty už jsou také běžnou součástí telefonů bez operačního systému a javový prohlížeč Opera Mini odvede zřejmě úplně stejnou službu, jako prohlížeč nabízený T-Mobilem. Ale nepředbíhejme. Námi získané informace jsou zatím stručné a zatím nejsou oficiální. O podrobnostech nás bude T-Mobile informovat v pondělí.

Diskuze (11) Další článek: To tu ještě nebylo: Samsung vyvinul pachové vyzvánění

Témata článku: Web, Plnohodnotná verze, Mobil

Určitě si přečtěte