T-Mobile je jednička, ale O2 vydělá víc

T-Mobile dnes zveřejnil své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Nejvíce si cenní 48% nárůstu počtu tarifních zákazníků, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Z celkového počtu 5,109 milionu zákazníků nyní představují tarifních zákazníci 37,4%. Během prvního čtvrtletí si operátor připsal 60 tisíc nových zákazníků. „Tohoto úspěchu si opravdu ceníme, zvláště s ohledem na konkurenci panující na trhu mobilních telekomunikací, kde penetrace přesáhla 120 procent,“ říká Roland Mahler, generální ředitel T-Mobile.

T-Mobile tak posílil svoji pozici jedničky na našem trhu, co se počtu zákazníků týče. Z finančního hlediska je lídrem Telefónica O2, která za první tři měsíce roku vydělala dvě miliardy. T-Mobilu se také dařilo a tržby se mu zvýšily o 8,1%, zisk ale činí "jen" 1,79 miliardy Kč. O2 má přitom o 270 tisíc zákazníků méně.

Vodafone zatím své finanční výsledky za první čtvrtletí nezveřejnil.

Diskuze (29) Další článek: Nejprodávanější mobil na světě je...

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil, Jednička


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34