T-Mobile má novou kartu SIM s větší pamětí a novými službami

T-Mobile má novou kartu SIM s větší pamětí a novými službami

Praha, 26. srpna 2003 – T-Mobile začíná postupně přecházet na nový, pokročilý typ SIM karty obsahující řadu vylepšení a podporu všech služeb. Universal SIM funkčně nahrazuje všechny stávající typy SIM karet (bankovní, Navigator, Profi SIM), a uživatel tak nyní může používat například službu Navigator, Locator i GSM bankovnictví najednou. „Nová karta navíc našim zákazníkům přináší více paměti pro telefonní seznam a příchozí SMS, dále vylepšenou službu T-Mobile GSM Banking, rozšířenou nabídku služeb v rámci SIM Toolkit menu a mnohé další,“ popisuje její výhody Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti T-Mobile.

Více paměti

Díky telefonnímu seznamu na SIM kartě má zákazník své kontakty vždy po ruce, a to i v případě, že používá hned několik mobilních telefonů – stačí, když do přístroje vloží svou SIM kartu. Nová Universal SIM obsahuje oproti stávající SIM kartě (200, některé starší typy SIM dokonce pouhých 125 položek) celých 250 záznamů v telefonním seznamu. Totéž platí i pro ukládané textové zprávy: na Universal SIM je vyhrazeno více paměti pro příchozí SMS a na kartu se tak vejde 15 SMS.

Vylepšená služba GSM Banking

Universal SIM umožňuje nahrání bankovní aplikace dvou bank namísto jedné. Pouze T-Mobile nabízí v nové kartě takové ovládací menu, které je šité na míru každé bance zvlášť, a proto nejlépe vystihuje její nabídku. Pokud navíc banka rozšíří portfolio svých služeb, zákazník nemusí nikam docházet a bankovní menu si může aktualizovat „na dálku“ prostřednictvím techonologie OTA. Celá aplikace byla vyvinuta ve spolupráci se společností Giesecke & Devrient (G&D) a ředitel telekomunikační divize této společnosti dr. Klaus Vedder k tomu uvádí: „Tato konkrétní bankovní služba představuje další krok v rámci partnerství mezi společnostmi T-Mobile CZ a G&D. Již v roce 1999 jsme společně začali poskytovat první aplikaci pro mobilní bankovnictví v Evropě.“

Širší nabídka služeb v SIM Toolkit menu

Bohatší portfolio služeb dostupných přes SIM Toolkit menu pomůže zákazníkovi pohodlně a také rychle získat informaci, kterou potřebuje (například zprávy, jízdní řády, překlad cizího slova a další) nebo se bavit pestrou škálou zábavných služeb, ať jsou to vtipy, horoskopy či hádanky z nabídky SMS Info. Majitelé telefonů s podporou MMS si mohou nejrůznější informace (včetně erotických) nechat zaslat v podobě multimediální zprávy, obsahující kromě textu i obrázky. O řadu nových objektů, které lze vyhledávat pomocí mobilního telefonu, byla rozšířena také služba Navigator. V neposlední řadě budou moci uživatelé nově přistupovat přímo ze SIM Toolkit menu do služby SMS Chat.

Špičková technologie

T-Mobile Universal SIM je založena na platformě Universal Integrated Circuit Card (UICC) vyvinuté speciálně pro operátory skupiny T-Mobile. Obsahuje nejnovější šifrovací algoritmus pro přístup k mobilní síti druhé (GSM) i třetí (UMTS) generace. Disponuje pamětí 64 kB a podporuje standardy JavaCardTM.

Cena Universal SIM

V případě nových aktivací platí paušální zákazník za novou Universal SIM dle ceníku aktivací, twistový zákazník dle ceny sady; samostatná Twist karta vyjde na 499 Kč vč. DPH. Universal SIM se bude dostávat do distribuce postupně podle toho, jak se budou doprodávat zásoby stávajících SIM karet a předplacených sad obsahujících typy starších karet. Za výměnu SIM karty je zákazníkovi účtováno 400 Kč bez DPH; Universal SIM jsou k dispozici pro výměny již nyní zejména na značkových prodejnách T-Mobile.

Témata článku: Služba

119 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Roman 28. 9. 2003 10:47:19

    Mi spíše nejvíc na této kartě nejvíc vadí, že se na ní nedá nastavit...

  • wenka 13. 9. 2003 18:39:08
    Tak podle tebe je Tmob nejlepší,nejrychlejší nej.... společnost.Z osobní...
  • wenka 13. 9. 2003 18:39:06
    Tak podle tebe je Tmob nejlepší,nejrychlejší nej.... společnost.Z osobní...
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

25.  5.  2017 | Kůžel Filip | 13


komerční sdělení

Komerční sdělení