T-Mobile nesmí nabádat ke zrušení pevné linky

Určitě si vzpomínáte na reklamní kampaň T-Mobilu, ve které vybízel ke zrušení pevné linky. Volání z mobilu je podle reklamy operátora výhodnější a pevnou linku už proto nepotřebujete. Český Telecom měl však pochopitelně jiný názor a podle tvrzení tiskového mluvčího Martina Žabky tato kampaň výrazně poškozovala Český Telecom v očích veřejnosti.

Došlo proto na soud. Ten včera rozhodl, že je reklama T-Mobilu klamavá a obvinění Českého Telecomu tedy oprávněné. T-Mobile se tím dopustil nekalé soutěže, srovnává dvě neporovnatelné služby a Českému Telecomu tím pravděpodobně odradil mnoho zákazníků.

Reklama porovnává základní tarif Telecomu Standard a nadstavbovou službu T-Mobile pro volání z mobilu pod názvem Pevná mimo špičku, kterou ale nelze použít bez běžného tarifu k mobilnímu telefonu. Standard je navíc podle Telecomu určen pro méně volající zákazníky a například neobsahuje žádné volné minuty jako některé jiné nabídky firmy.

Zda bude muset T-Mobile zaplatit pokutu se zatím neví, ale dá se to očekávat. Stáhnout reklamní kampaň operátor každopádně nemusí, protože ta už mezi tím skončila.

Zdroj: ČTK

Diskuze (17) Další článek: HTC Oxygen: první fotografie kompaktního smartphonu

Témata článku: Link, Zrušení, Mobil