T-Mobile ProfiNet: komplexní řešení pro firmy, až 10 000 volných minut

Zatímco uživatelů pevných linek z řad domácností v ČR ubývá, pro mnohé firemní zákazníky zůstává tradiční pevné číslo zárukou solidnosti. Do hry navíc v poslední době výrazně vstupují také fixní datové služby nabízející vysokorychlostní přístup k internetu.

T-Mobile od 5. května 2008 přichází s komplexní řešením T-Mobile ProfiNet, díky němuž mohou firmy využívat všech typů telekomunikačních služeb – hlasových i datových, mobilních i fixních, včetně podnikové VPN (Virtual Private Network). V rámci smluveného paušálu přitom mohou mít k dispozici až 10 000 volných minut.

„Mobily v tuzemských firmách již naprosto zdomácněly – jejich penetrace je bezmála stoprocentní, naopak rozšíření fixních linek ve firemním segmentu neustále klesá (nyní 57 %). I přesto však existují oblasti, pro něž některé podniky raději využívají klasické pevné sítě. Ať už se jedná o vnitrofiremní komunikaci, širokopásmové připojení k internetu nebo například o linky zákaznické podpory,“ uvedl Miroslav Rakowski, obchodní ředitel T-Mobile, a dodal: „Pro mnohé společnosti je přitom nákup telekomunikačních služeb od jediného dodavatele velice efektivní. Přinášíme proto konvergované řešení T-Mobile ProfiNet, jež pokrývá celou škálu komunikačních potřeb.“

T-Mobile rozšířil nabídku mobilních služeb o fixní data v podobě T-Mobile ADSL na sklonku roku 2007. V rámci nyní představeného T-Mobile ProfiNet mohou firemní zákazníci využívat všech stávajících mobilních i pevných služeb, a navíc přibyl také poslední dílek skládanky: fixní hlas.

Vnitrofiremní hlasové a datové okruhy mohou být skrze pobočkovou ústřednu a další aktivní prvky napojeny přímo do sítě T-Mobile, přičemž zaměstnanci získají i v terénu bezpečný přistup k podnikovým serverům a aplikacím ze svých mobilů či notebooků. Všechna mobilní i pevná firemní telefonní čísla mohou být navíc zařazena do virtuální privátní sítě, v jejímž rámci lze volat za výhodnější ceny či využívat zrychlené volby. Výběr služeb použitých v rámci řešení i jejich cenový plán jsou vždy přizpůsobeny potřebám konkrétní firmy.

Váš názor Další článek: Sony Ericsson: nová klasika a véčko s GPS

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Pevné číslo, Min, Firemní telefon, Řešení, Mobil, Firemní segment

Určitě si přečtěte