T-Mobile roste i v prvním čtvrtletí

Zcela v souladu s hospodařením skupiny T-Mobile International vykázala v prvním čtvrtletí tohoto roku své finanční a provozní výsledky společnost T-Mobile Czech Republic a.s. Celkové tržby se oproti stejnému období předchozího roku zvýšily o 10 % z 5,2 miliardy Kč na 5,7 miliardy Kč. Meziroční nárůst o 16 % zaznamenal také ukazatel EBITDA: zatímco v prvním čtvrtletí roku 2002 činil 2,4 miliardy Kč, za první tři měsíce tohoto roku dosáhl hodnoty 2,8 miliardy Kč. Čistý zisk vzrostl na 1 miliardu Kč, což je o 20 % více než k 31. březnu loňského roku. Růst zaznamenal rovněž ukazatel ARPU, když se meziročně zvýšil o 3 % na 472 Kč. (Finanční výsledky jsou uvedeny dle německých účetních standardů.)

„S výsledky za první tři měsíce letošního roku jsem spokojen, a navíc mohu konstatovat, že celkově dokonce předčily naše očekávání. Nárůst ve všech podstatných finančních ukazatelích je projevem efektivního hospodaření a synergických efektů v rámci mezinárodní skupiny T-Mobile,“ říká Otakar Král, finanční ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., a dodává: „Strategie celé skupiny klade důraz mimo jiné i na zvýšení podílu tarifních zákazníků. Také v tomto ohledu bylo první čtvrtletí tohoto roku úspěšné.“

Počet tarifních zákazníků se meziročně zvýšil o 48 procent. Celková zákaznická základna přitom vzrostla o 17 %, když k 31. březnu 2003 registroval T-Mobile celkem 3 550 tisíc zákazníků. Úspěch byl zaznamenán v segmentu firemních zákazníků. Mezi významné zákazníky se v prvním čtvrtletí zařadily například Unipetrol, a.s.; GECO TABAK, a.s.; Sekyra Group, a.s.; Getronics Czech Republic, s.r.o. Společnosti jako Škoda Auto, a.s.; SkyNet, a.s.; Siemens, s.r.o.; Logica, s.r.o.; Ernst & Young, k.s.; Praga Engineering, s.r.o. již služeb T-Mobile využívaly a v uplynulých měsících smlouvu prodloužily.

Nárůst oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku zaznamenala společnost T-Mobile rovněž v počtu protelefonovaných minut a odeslaných SMS zpráv. Za letošní první tři měsíce provolali uživatelé v síti T-Mobile 807 milionů minut, což je o 19 % více oproti stejnému období předchozího roku. Téměř o 27 % vzrostl meziročně počet odeslaných SMS zpráv, když k 31. březnu tohoto roku odeslali zákazníci T-Mobile 413 milionů textových zpráv.

Diskuze (17) Další článek: Soutěž o 2× Samsung Galaxy S4: poznejte fotky! - PODKLADY

Témata článku: Mobil, Čtvrt, Čtvrtletí, Efektivní hospodaření, První čtvrtletí

Určitě si přečtěte