T-Mobile roste, opět hlásí růst tržeb i zákazníků

Netrvalo dlouho a po O2 zveřejnil výsledky svého hospodaření za třetí kvartál tohoto roku také T-Mobile. Ten opět posílil svou vedoucí pozici v počtu zákazníků a zaznamenal další růst finančních ukazatelů. Ke konci září 2007 využívalo služeb růžového operátora celkem 5,2 milionu klientů, což představuje nárůst o 8 % ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Paušální zákazníci nyní představují 40,9 % z celkového počtu. I tržby meziročně vzrostly, konkrétně o 9,8 % na 23,75 miliardy Kč. Průměrná měsíční tržba na zákazníka (ARPU) od posledních výsledků vzrostla o 10 Kč na 494 Kč.

Celkový počet uživatelů služeb a produktů T-Mobile meziročně vzrostl o 8,0 % na stávajících 5,207 milionu. Operátor připisuje růst hlavně segmentu paušálních zákazníků, jejichž počet dosáhl 2,13 milionu. To představuje téměř 41 % z celkového počtu a meziroční zvýšení ukazatele téměř o třetinu (30,3 %.) Růst základny se zpomaluje: během třetího čtvrtletí si T-Mobile zvolilo 68 000 nových klientů, za období od začátku roku pak 158 000. Měsíční churn (množství zákazníků, kteří v daném měsíci přestali používat služby operátora) zůstává stejný: v meziročním srovnání tento ukazatel poklesl o 0,1 procentního bodu na 1,3 %.

Diskuze (22) Další článek: AMEX Digital: 3D displej a GPS

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil, Zákaz, Růst, Meziroční zvýšení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21