T-Mobile ruší FUP u svého ADSL, konkurenti jej přesto válcují

Včerejší den se nesl ve znamení navyšování rychlostí u internetu ADSL. Povýšila GTS Novera a O2, ostatní velcí hráči, jmenovitě Volný a České radiokomunikace zrychlovali už na konci srpna. S úpravou nabídky internetového připojení přes pevnou se včera přihlásil i T-Mobile, který se rovněž odhodlal zrušit nepopulární FUP limity a sjednotit nabídku pro domácnosti a firmy.

Pokud si ještě vzpomínáte na lednové spuštění služby, pak určitě víte, že tehdy mi nabídka růžového operátora přišla poněkud divná. Ve své době byla totiž naprosto identická s nabídkou dominantního O2, takže na ceny člověk hledět nemusel, stačilo si hodit korunou. Abych to ale tolik nezlehčoval, přeci jen hrálo roli s kterým operátorem volá zákazník mobilně. T-Mobile nabídl slevu na paušál, O2 zase útočil přesunem větší části poplatku za pevnou do kreditu na mobilní volání v balíčku Duo Mobil.

S cenami proklatě vysoko...

Aktuální nabídka T-Mobile už stejná není, je jiná a O2 včetně ostatních hráčů na trhu ji spolehlivě strčí do kapsy. V portfoliu tarifů totiž zůstaly dvě nižší rychlosti 2 Mbit/s a 4 Mbit/s, nejrychlejší zůstává 8 Mbit/s. Všichni větší hráči na našem trhu přitom nabízejí maximum nejméně 16 Mbit/s, České radiokomunikace dokonce 20 Mbit/s. A ceny jsou v porovnání se zbytkem pelotonu hodně rozdílné. Jako vždy je nutné navíc připočíst paušál za pevnou, který každý měsíc poputuje na účet O2 v hodnotě nejméně 356 Kč, což nezachrání ani 20% sleva na hlasový tarif (pokud máte paušální číslo T-Mobile) platná do konce září. Pak dost možná přijde nabídka nová, ale o tom až později. Aktuální přehled cen:

TarifInternet ADSL BasicInternet ADSL StandardInternet ADSL Premium
měsíční paušál474,81 Kč712,81 Kč1 426,81 Kč
za pevnou (nejméně)356,00 Kč356,00 Kč356,00 Kč
celkem830,81 Kč1 068,81 Kč1 782,81 Kč
rychlost (download/upload)2048/128 kb/s4096/256 kb/s8192/512 kb/s
FUP limitneomezeněneomezeněneomezeně

Srovnání s konkurencí

Jedniný srovnatelný tarif je ten s rychlostí 8 Mbit/s. Všichni poskytovatelé neomezují stahování FUPem a u všech je započítán i poplatek za přípojku.

Rychlost 8 Mbit/sO2GTS NoveraČeské radiokomunikaceVolnýT-Mobile
měsíční paušál831 Kč751 Kč699 Kč699/825 Kč*1 783 Kč
*připojení Extra (nahé ADSL)/obyčejné

Přestupní stanice

Nabídka T-Mobile není příliš konkurenceschopná, také proto asi operátor nechává otevřena zadní vrátka: „T-Mobile hodlá ve vylepšování nabídky Internet ADSL i nadále pokračovat. Již brzy budou zvýšeny přenosové rychlosti u všech variant tarifů a současně dojde k citelnému snížení cen. O přesné podobě těchto změn budete v dohledné době informováni.

Diskuze (4) Další článek: Poslední šance vyhrát iPhone

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, FUP, Konkurent, Srovnatelný tarif, Mobil, Včerejší den


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40