T-Mobile ruší FUP u svého ADSL, konkurenti jej přesto válcují

Včerejší den se nesl ve znamení navyšování rychlostí u internetu ADSL. Povýšila GTS Novera a O2, ostatní velcí hráči, jmenovitě Volný a České radiokomunikace zrychlovali už na konci srpna. S úpravou nabídky internetového připojení přes pevnou se včera přihlásil i T-Mobile, který se rovněž odhodlal zrušit nepopulární FUP limity a sjednotit nabídku pro domácnosti a firmy.

Pokud si ještě vzpomínáte na lednové spuštění služby, pak určitě víte, že tehdy mi nabídka růžového operátora přišla poněkud divná. Ve své době byla totiž naprosto identická s nabídkou dominantního O2, takže na ceny člověk hledět nemusel, stačilo si hodit korunou. Abych to ale tolik nezlehčoval, přeci jen hrálo roli s kterým operátorem volá zákazník mobilně. T-Mobile nabídl slevu na paušál, O2 zase útočil přesunem větší části poplatku za pevnou do kreditu na mobilní volání v balíčku Duo Mobil.

S cenami proklatě vysoko...

Aktuální nabídka T-Mobile už stejná není, je jiná a O2 včetně ostatních hráčů na trhu ji spolehlivě strčí do kapsy. V portfoliu tarifů totiž zůstaly dvě nižší rychlosti 2 Mbit/s a 4 Mbit/s, nejrychlejší zůstává 8 Mbit/s. Všichni větší hráči na našem trhu přitom nabízejí maximum nejméně 16 Mbit/s, České radiokomunikace dokonce 20 Mbit/s. A ceny jsou v porovnání se zbytkem pelotonu hodně rozdílné. Jako vždy je nutné navíc připočíst paušál za pevnou, který každý měsíc poputuje na účet O2 v hodnotě nejméně 356 Kč, což nezachrání ani 20% sleva na hlasový tarif (pokud máte paušální číslo T-Mobile) platná do konce září. Pak dost možná přijde nabídka nová, ale o tom až později. Aktuální přehled cen:

TarifInternet ADSL BasicInternet ADSL StandardInternet ADSL Premium
měsíční paušál474,81 Kč712,81 Kč1 426,81 Kč
za pevnou (nejméně)356,00 Kč356,00 Kč356,00 Kč
celkem830,81 Kč1 068,81 Kč1 782,81 Kč
rychlost (download/upload)2048/128 kb/s4096/256 kb/s8192/512 kb/s
FUP limitneomezeněneomezeněneomezeně

Srovnání s konkurencí

Jedniný srovnatelný tarif je ten s rychlostí 8 Mbit/s. Všichni poskytovatelé neomezují stahování FUPem a u všech je započítán i poplatek za přípojku.

Rychlost 8 Mbit/sO2GTS NoveraČeské radiokomunikaceVolnýT-Mobile
měsíční paušál831 Kč751 Kč699 Kč699/825 Kč*1 783 Kč
*připojení Extra (nahé ADSL)/obyčejné

Přestupní stanice

Nabídka T-Mobile není příliš konkurenceschopná, také proto asi operátor nechává otevřena zadní vrátka: „T-Mobile hodlá ve vylepšování nabídky Internet ADSL i nadále pokračovat. Již brzy budou zvýšeny přenosové rychlosti u všech variant tarifů a současně dojde k citelnému snížení cen. O přesné podobě těchto změn budete v dohledné době informováni.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, FUP, Včerejší den, Konkurent, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34