T-Mobile ruší Standard roaming: vše jednodušší, občas dražší

S platností od 1. dubna 2006 přestane T-Mobile nabízet základní roamingový program Standard. Na jeho místo „povýší“ Happy roaming, u kterého je přehlednější stanovení cen.

U služby Standard roaming platíte sazby závislé na zemi a operátorovi, ke kterému jste zrovna přihlášení. Pokud před zahraniční cestou prostudujete ceníky jednotlivých operátorů, můžete volbou nejlevnějšího docela ušetřit. Liší se sazby za odchozí i příchozí hovory, volání ve špičce a mimo špičku, stejně tak za zprávy (více informací zde).

Ke standard roamingu je možné připojit zvýhodnění WorldClass, které umožňuje volání v partnerských sítích za výhodnější, jednotné sazby. Mezi partnerskými sítěmi se volá za 22,61 Kč/min, mimo ně za 47,60 Kč/min (více informací zde).

Se službou Happy roaming si nemusíte lámat hlavu, kterého operátora v zahraničí zvolit. Všechny země ze všech koutů světa, ve kterých je roaming k dispozici, jsou rozděleny do čtyř oblastí. Cena za volání je pro všechny země v dané oblasti stejná, nezáleží na používaném operátorovi. Oproti Standard roamingu mohou být ale ceny o trochu dražší, především při volání mimo špičku (více informací zde).

Tabulka cen služby Happy roaming:

Oblast země cena za minutu
odchozí hovory příchozí hovory SMS MMS

1

Slovensko 29,75 Kč 14,28 Kč 8,33 Kč 21,42 Kč

2

Evropa (kromě Ruska a Ukrajiny) 41,65 Kč 23,80 Kč 9,52 Kč 29,75 Kč

3

Rusko, Ukrajina, Afrika, Asie, Austrálie a Oceánie, Severní Amerika 59,50 Kč 47,60 Kč  10,71 Kč  41,65 Kč

4

Jižní Amerika a Střední Amerika včetně Karibiku 107,10 Kč 71,40 Kč 15,47 Kč 41,65 Kč

Od 15. ledna 2006 začal T-Mobile nabízet k Happy roamingu doplňkovou službu Cestovatel, se kterou lze výrazně ušetřit. Ve vybraných zemích je možné za odchozí hovory platit jen 4,76 Kč/min a jednorázový spojovací poplatek 34,51 Kč/hovor. U příchozích hovorů se platí pouze spojovací poplatek. Více se o službě Cestovatel dozvíte zde.

Tabulka cen služby Cestovatel:

T-Mobile Cestovatel

cena

aktivace 34,51 Kč
měsíční paušál 0 Kč
spojovací poplatek 34,51 Kč/hovor
příchozí hovory 0 Kč/min
odchozí hovory 4,76 Kč/min

A co se tedy od prvního dubnového dne změní? Program Standard roaming přestane platit a nahradí jej Happy roaming. Změna se dotkne i všech stávajících uživatelů Standard roamingu. Program WorldClass bude proto možné aktivovat k Happy roamingu a v nabídce partnerských zemí nově přibude i Slovensko a Chorvatsko. Služba Cestovatel zůstává beze změny.

Témata článku: Roaming, Standard, Mobil

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

** Chování Čechů v zahraničí se změnilo zcela zásadně ** V Chorvatsku jsme surfovali 50× více a spotřeba rostla v celé EU ** Překupníci se zahraničními tarify se neobjevili, operátoři nezdražují

23.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 68

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

** Roaming už není strašák, lidé přestali mobil za hranicemi vypínat ** Datový provoz narostl v porovnání s rokem 2016 desetinásobně ** T-Mobile také obsloužil o 20 % více cizinců, nejvíce Němců

2.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 88

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

20.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 30