T-Mobile ruší tarif za stovku, jako „ekvivalent“ nabízí tarif za 409 Kč

T-Mobile ruší tarif za stovku, jako „ekvivalent“ nabízí tarif za 409 Kč

T-Mobile ruší starší tarify. To je známá věc. Nyní se nám však ozvali čtenáři, kteří si stěžují a cítí se dotčeni, že jim chce operátor násilně zdražit. Jde o tarif „Bav se s Mých5“, který T-Mobile nezahrnul do původně avizovaného seznamu v srpnu loňského roku. I ten má nyní skončit. Jako problém vnímají jeho uživatelé fakt, že namísto paušálu 99 Kč měsíčně je chce T-Mobile převést na tarif za 409 Kč, (respektive 549 Kč za jinou variantu s více službami).

Platím 99 Kč a mám zdarma SMS na pět čísel v libovolné síti, nyní mě T-Mobile násilně tlačí více služeb a dražší paušál, i když volání využiju jen sporadicky,“ píše jeden z našich čtenářů a rovnou přikládá i sdělení, které od operátora obdržel.

Klepněte pro větší obrázek
Líbesbríf, který od T-Mobilu obdrželi zákazníci s tarifem „Bav se s Mých5“.
Operátor jim jejich tarif chtě nechtě „vylepší“ (obr.: čtenář Vojta)

Tvrzení operátora, že vybral pro zákazníka tarif za přibližně stejnou cenu zde poněkud pokulhává... Ve sdělení mají zákazníci uvedeno datum změny tarifu a také skutečnost, že od smlouvy lze v případě nesouhlasu bez sankce odstoupit.

Aktualizováno o vyjádření operátora: „K této změně došlo v rámci zjednodušování a zpřehledňování naší nabídky, respektive zavádění nového systému pro řízení vztahů se zákazníky (tzv. CRM). Obecně se snažíme každému zákazníkovi se starým tarifem doporučit z našeho aktuálního portfolia tarif podle toho, jaké služby využívá a kolik za ně průměrně platí. Při tom zohledňujeme jeho průměrnou měsíční útratu, nikoli samotnou cenu starého tarifu, která je ve srovnání s průměrnou měsíční útratou často výrazně nižší.“

Diskuze (29) Další článek: Samsung představil 128GB eMMC 5.0 paměti pro střední třídu

Témata článku: Nákup a ceny, T-Mobile, Hospodaření a finance, Kauzy, Starý tarif, Tarif, Mobil, Sto

Určitě si přečtěte