T-Mobile se odvážně pouští do srovnávání, ale neříká nám vše!

T-Mobile se odvážně pouští do srovnávání, ale neříká nám vše!

Možná jste i vy zaznamenali novou reklamní kampaň T-Mobilu, ve které operátor vyzývá ke stěhování za lepšími tarify. Jedná se o novou řadu „Kreditních tarifů“, jenž v únoru doplnila nabídku „Minutových tarifů“.

Na Kreditních tarifech oceňuji zejména princip nekonečného převádění nevyužitého kreditu a také možnost využít kredit i na posílání multimediálních zpráv. Jak se ale říká, každá mince má dvě strany. Tou druhou stranou je v tomto případě účtování po třiceti sekundách po první provolané minutě (60+30). Tarify T-Mobilu tedy snesou přímé srovnání pouze s konkurencí od O2, Vodafone totiž účtuje systémem 60+1, tedy po první provolané minutě po sekundách. Podrobnosti o kreditnich tarifech všech operátorů najdete ZDE.

T-Mobile se pustil do srovnávání výhodnosti své nabídky a prohlašuje, že právě on má nejvýhodnější tarify. O nevýhodném účtování se ovšem nezmiňuje. Porovnání najdete zde na webu operátora.

V teoretické rovině toto srovnání samozřejmě platí, všechny uskutečněné hovory by ale musely mít ideální délku, kterou by neovlivnilo účtování 60+30. Přeneseme-li se do praxe, zjistíme, že taková situace nikdy nenastane.

Tip: Sami se přesvědčte o kolik se vaše volání prodraží s účtováním 60+30.

Diskuze (28) Další článek: Vodafone: soutěž o Nokii 6300

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte