T-Mobile se ptá na sexuální orientaci svých zákazníků (+ vyjádření)

Včera jsme psali o nové soutěži T-Mobilu s názvem Co je „cool“. Uživatelé do ní mají posílat obrázky pořízené mobilními telefony a potom hlasovat, které jsou nejlepší. T-Mobile však při registraci do soutěže, která probíhá na wapovém portálu t-zones, vyžaduje osobní a velmi kontroverzní údaj týkající se sexuální orientace uživatelů. Doslova je zde uvedeno:

Sexuální preference

  • heterosexuální
  • gay
  • bi

Na wapu je nutné označit jednu možnost, otázku není možné nechat bez odpovědi. Přístup operátora je velmi neobvyklý a pořád ještě doufáme, že se jedná o chybu při spuštění soutěže než o skutečnou podmínku účasti. Čekáme na oficiální vyjádření T-Mobilu.


Oživeno: Dostali jsme vyjádření T-Mobilu, publikujeme ho v mírně zkrácené podobě:

Po doručení soutěžní MMS na číslo 5588 je zákazník požádán o registraci. Vlastní registrace (jméno, adresa ap.) je povinná, protože slouží pro identifikaci případného výherce a distribuci výhry. Tyto údaje nejsou zveřejňovány.

Vyplnění profilu - barva očí, znamení, sexuální orientace ap. - však není povinné, slouží pro bližší specifikaci autora fotografie. Smysl to dává zejména u kategorií Muži a Ženy, pokud je na fotografii samotný autor (což by podle podmínek služby měl být) a je na autorovi, zda chce tyto informace o sobě prezentovat v rámci svého profilu, který je zobrazitelný na webu a wapu. Zákazník může vyplňování profilu při registraci přeskočit. I v tomto případě je však zákazník regulérním účastníkem soutěže a může vyhrát, protože nám k jeho identifikaci postačují údaje z registrace, které jsou neveřejné.

Diskuze (65) Další článek: Nokia začíná prodávat N-Gage QD

Témata článku: Sex, Zákaz, Mobil

Určitě si přečtěte