T-Mobile se ptá na sexuální orientaci svých zákazníků (+ vyjádření)

Včera jsme psali o nové soutěži T-Mobilu s názvem Co je „cool“. Uživatelé do ní mají posílat obrázky pořízené mobilními telefony a potom hlasovat, které jsou nejlepší. T-Mobile však při registraci do soutěže, která probíhá na wapovém portálu t-zones, vyžaduje osobní a velmi kontroverzní údaj týkající se sexuální orientace uživatelů. Doslova je zde uvedeno:

Sexuální preference

  • heterosexuální
  • gay
  • bi

Na wapu je nutné označit jednu možnost, otázku není možné nechat bez odpovědi. Přístup operátora je velmi neobvyklý a pořád ještě doufáme, že se jedná o chybu při spuštění soutěže než o skutečnou podmínku účasti. Čekáme na oficiální vyjádření T-Mobilu.


Oživeno: Dostali jsme vyjádření T-Mobilu, publikujeme ho v mírně zkrácené podobě:

Po doručení soutěžní MMS na číslo 5588 je zákazník požádán o registraci. Vlastní registrace (jméno, adresa ap.) je povinná, protože slouží pro identifikaci případného výherce a distribuci výhry. Tyto údaje nejsou zveřejňovány.

Vyplnění profilu - barva očí, znamení, sexuální orientace ap. - však není povinné, slouží pro bližší specifikaci autora fotografie. Smysl to dává zejména u kategorií Muži a Ženy, pokud je na fotografii samotný autor (což by podle podmínek služby měl být) a je na autorovi, zda chce tyto informace o sobě prezentovat v rámci svého profilu, který je zobrazitelný na webu a wapu. Zákazník může vyplňování profilu při registraci přeskočit. I v tomto případě je však zákazník regulérním účastníkem soutěže a může vyhrát, protože nám k jeho identifikaci postačují údaje z registrace, které jsou neveřejné.

Diskuze (65) Další článek: Nokia začíná prodávat N-Gage QD

Témata článku: Sex, Zákaz, Mobil

Určitě si přečtěte

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

2.  3.  2017 | Kůžel Filip, E15.cz , Liebreich Jiří | 71

Haier Watch: sexy hodinky s „velkým“ Androidem [MWC]

Haier Watch: sexy hodinky s „velkým“ Androidem [MWC]

S chytrými hodinkami přišel i Haier – čínský výrobce známý zejména z oblasti bílé techniky. Proč dal ale do hodinek Android pro smartphony, je trochu záhadou.

26.  2.  2016 | Láska Jan, Měchura Milan | 5

Používáte emoji? Podle studie máte více sexu

Používáte emoji? Podle studie máte více sexu

12.  2.  2015 | Živě.cz , Papánek Ondrej | 29

Tech trendy 2015: víc fit a víc sexy smartphony

Tech trendy 2015: víc fit a víc sexy smartphony

Modleme se za pokrok. Waerables, fitness, velká data, lepší a ohebnější displeje, proti štíhlé linii jde výdrž baterie. Co čekat od roku 2015?

1.  1.  2015 | Pospíšil Aleš | 19