T-Mobile Slovensko: prodavači se učí znakovou řeč

V rámci svého CSR programu (Corporate Social Responsibility - Společenská odpovědnost firmy) spolupracuje T-Mobile Slovensko již pět let se Slovenským zväzom sluchovo postihnutých. V rámci tohoto projektu probíhají druhým rokem kurzy základů znakové řeči pro prodavače a prodavačky ze značkových obchodů T-Mobile. Tato forma spolupráce je významná pro stále větší počet lidí, neboť zhruba pět procent slovenské populace má problémy se sluchem.

Do lekcí se zapojil personál celkem z devatenácti značkových prodejen z Bratislavy, Banské Bystrice, Žiliny, Košic. Během záři absolvovali dva třídenní kurzy, které byly zaměřeny na základy znakové řeči a prstové abecedy - ty jim mohou výrazně usnadnit komunikaci se sluchově postiženými. Nyní jim tak prodavači mohou být výraznou měrou nápomocni při nákupu mobilního telefonu, aktivaci vybraných služeb, řešení problémů či výběru vhodného tarifu nebo předplacené karty. Lekce se také týkaly rysů specifických pro neslyšící komunitu.

Aby byl kontakt na prodejních místech co nejjednodušší, mají prodavači ovládající znakovou řeč speciální odznaky a jsou tak snadno identifikovatelní.

Diskuze (4) Další článek: T-Mobile a Vodafone s novými Nokiemi (aktuální ceník)

Témata článku: Neslyšící, Řeč, Mobil, Znak, Slovensko

Určitě si přečtěte