T-Mobile spouští službu Cestovatel: opravdu levný roaming (oživeno)

T-Mobile před Vánoci představil roamingovou službu Cestovatel, která vám při volání ze zahraničí může ušetřit mnoho peněz. Služba je zvýhodněním stávajícího roamingového programu Happy, který je nutné mít aktivovaný. Při telefonování s Happy roamingem si nemusíte lámat hlavu, kterého operátora v zahraničí zvolit. Všechny země ze všech koutů světa, ve kterých je roaming k dispozici, jsou rozděleny do čtyř oblastí. Cena za volání je pro všechny země v dané oblasti stejná, nezáleží na používaném operátorovi. Oproti standardnímu roamingu mohou být ceny mírně dražší, ale s novou službou Cestovatel však většinou mnoho ušetříte.

Tabulka cen služby Happy roaming:

Oblast země cena za minutu
odchozí hovory příchozí hovory SMS MMS

1

Slovensko 29,75 Kč 14,28 Kč 8,33 Kč 21,42 Kč

2

Evropa (kromě Ruska a Ukrajiny) 41,65 Kč 23,80 Kč 9,52 Kč 29,75 Kč

3

Rusko, Ukrajina, Afrika, Asie, Austrálie a Oceánie, Severní Amerika 59,50 Kč 47,60 Kč  10,71 Kč  41,65 Kč

4

Jižní Amerika a Střední Amerika včetně Karibiku 107,10 Kč 71,40 Kč 15,47 Kč 41,65 Kč

Aktivace Happy roamingu je zdarma a přídavek v podobě „nadstavbové“ služby Cestovatel vyjde na 34,51 Kč (29 Kč bez DPH). Žádné další měsíční poplatky se nekonají. Za telefonát z ciziny do ČR pak nebudete platit drahé minutové sazby, ale pouze 4,76 Kč/min. K ceně jednoho hovoru je však nutné připočíst ještě propojovací poplatek ve výši 34,51 Kč. Za první minutu hovoru tedy zaplatíte 39,27 Kč, což rozhodně není málo a při volání ze Slovenska by vás minutový hovor stál bez služby Cestovatel ještě o deset korun levněji. Úspora při volání z ostatních zemí je ovšem patrná na první pohled.

Ještě lákavější je sazba za příchozí hovor v zahraničí. Je opět zachován spojovací poplatek ve výši 34,51 Kč, ale dál už za hovor nic nezaplatíte, ať je dlouhý jak chce (maximálně 65 minut). Volající samozřejmě platí za hovor běžnou sazbu podle svého tarifu.

Tabulka cen služby Cestovatel:

T-Mobile Cestovatel

cena

aktivace 34,51 Kč
měsíční paušál 0 Kč
spojovací poplatek 34,51 Kč/hovor
příchozí hovory 0 Kč/min
odchozí hovory 4,76 Kč/min

Službu Cestovatel mohou využívat jen zákazníci s paušálním programem. Levného volání je možné využívat pouze u vybraných operátorů v devíti zemích:

  • Holandsko (T-Mobile Netherlands BV)
  • Chorvatsko (T-Mobile Croatia LCC)
  • Maďarsko (T-Mobile Hungary)
  • Německo (T-Mobile Deutschland GmbH)
  • Polsko (ERA GSM Poland)
  • Rakousko (T-Mobile Austria GmbH)
  • Slovensko (T-Mobile Slovensko, a.s.)
  • USA (T-Mobile USA)
  • Velká Británie (T-Mobile UK Ltd.)

Oživeno:

Zákazník si bude moci Cestovatele aktivovat prostřednictvím infolinky 4603 (603603603), v sekci Můj T-Mobile na internetu i WAPu a textovou zprávou ve tvaru „ROB A CES“ odeslanou na telefonní číslo 4603. Aktivace ve značkové prodejně bude možná pouze při aktivaci a migraci SIM karty.

Více si můžete přečíst zde.

Diskuze (29) Další článek: Eurotel Start i novým zákazníkům za roční předplatné

Témata článku: Roaming, Mobil

Určitě si přečtěte