T-Mobile spustil komerční provoz služby HotSpot (Wi-Fi)

Tisková zpráva

• T-Mobile HotSpot nabízí nejrozsáhlejší Wi-Fi síť na světě
• Službu lze využít v desítkách lokalit v České republice
• V zahraničí nabízí T-Mobile HotSpot na pět tisíc přípojných míst
• Do konce roku budou mít zákazníci T-Mobile přístup k 15 tisíci HotSpotů
• T-Mobile HotSpot umožňuje bezdrátový přenos dat rychlostí až 11 Mbit/s

Praha 25. března 2004 – T-Mobile dnes zahájil komerční provoz služby HotSpot, kterou si zákazníci mohli vyzkoušet již od poloviny loňského roku. Tento vysokorychlostní a zároveň pohodlný přístup k internetu je založen na bezdrátovém připojení, a tak vše, co zákazník potřebuje, je PDA či notebook s technologií WLAN. Služba představuje ideální řešení například pro situace, kdy zákazník čeká na letišti nebo se připravuje na jednání v hotelu. Určena je pro všechny zákazníky T-Mobile, ale využít ji mohou také klienti ostatních domácích operátorů.

Co je služba T-Mobile HotSpot

Služba T-Mobile HotSpot umožňuje zákazníkovi snadné a velmi rychlé bezdrátové připojení k internetu nebo do firemní sítě. Umožňuje přenést velké objemy dat, například při stahování rozsáhlých souborů, jako jsou prezentace, digitální fotografie, video nebo e-maily s objemnými přílohami. Představuje tak ideální doplněk k ostatním službám T-Mobile pro mobilní přístup k internetu, zejména v kombinaci s T-Mobile GPRS. Služba T-Mobile GPRS nabízí uživatelům velmi dobré pokrytí, T-Mobile HotSpot zase umožňuje ve vybraných lokalitách vysokou přenosovou rychlost. Díky ní uživatel nepozná rozdíl oproti standardnímu připojení v kanceláři – a to ani při využívání náročných aplikací. V současné době jsou v České republice k dispozici více než tři desítky přípojných míst, tzv. HotSpots, a jejich počet se bude průběžně zvyšovat.

T-Mobile HotSpot v zahraničí

Profesionálové, kteří často cestují, potřebují mít vždy přístup ke svému e-mailu a možnost připojit se k internetu. Nyní mohou využít služeb T-Mobile HotSpot v rámci sítě a partnerů T-Mobile International. T-Mobile totiž v rámci roamingu nabízí všem zájemcům možnost připojit se kdekoliv na světě stejně jednoduchým způsobem. Zákazníci T-Mobile (paušální i twistoví) se mohou přihlašovat jménem a heslem, které obdrží na požádání.

T-Mobile celosvětově provozuje jednu z největších komerčních sítí Wi-Fi připojení. Celkem jde o pět tisíc přípojných bodů, z toho čtyři tisíce v USA a tisíc v Evropě. K dispozici jsou například v síti kaváren Starbucks Coffee, na letištích a v hotelích ve Velké Británii, USA, Německu, Rakousku nebo Holandsku. Ke konci roku by se měl jejich počet ztrojnásobit, a zákazníci T-Mobile tak budou mít přístup k 15 tisíci HotSpotů, z nichž osm tisíc bude vlastních, pět tisíc bude provozovat T-Com (další dceřiná společnost Deutsche Telekomu) a dva tisíce ostatní členové aliance mobilních operátorů (TIM, Telefónica a Orange).

Snadný postup při používání služby

Služba T-Mobile HotSpot je založena na technologii bezdrátových sítí WLAN (Wireless Local Area Network), ale lze se setkat rovněž s označením Wi-Fi. Tato technologie umožňuje přenos dat rychlostí až 11 Mbit/s a pro přístup k internetu nebo do firemní sítě není potřeba žádné pevné připojení. Vše, co zákazník pro připojení prostřednictvím služby T-Mobile HotSpot potřebuje, je notebook nebo PDA s podporou WLAN. Také pro uživatele, jehož notebook není touto technologií dosud vybaven, je řešení snadné: stačí si opatřit kartu WLAN (například Nokia D211), kterou lze zakoupit ve Značkových prodejnách T-Mobile nebo v obchodech s počítačovým vybavením.

Po zapnutí notebooku vybaveného příslušnou kartou v oblasti pokryté signálem WLAN (HotSpot) je síť WLAN automaticky vyhledána. Po spuštění internetového prohlížeče pak uživatel zadá libovolnou internetovou adresu. Automaticky se tak připojí na přihlašovací stránku služby T-Mobile HotSpot, kde dle podrobných instrukcí vyplní přihlašovací údaje. Po úspěšném přihlášení je již zákazník připojen k internetu a může procházet zvolené stránky, případně používat běžné intranetové aplikace.

Varianty úhrady

(ceny platí pro využití HotSpots na území ČR)

1. Platba prostřednictvím vyúčtování mobilních služeb

 • Zákazník zašle registrační SMS s klíčovým slovem „OPEN“ na číslo 9526 (WLAN), a to zdarma a pouze jednou; vzápětí obdrží unikátní přihlašovací jméno a heslo, s nimiž se může kdykoli a kdekoli přihlásit ke službě T-Mobile HotSpot (i v roamingu v rámci sítí T-Mobile a jejich roamingových partnerů).
 • Služba účtována po 15minutových blocích.
 • V případě předplacených karet TWIST se cena automaticky odečítá z kreditu, u paušálních zákazníků je připočítávána k fakturaci za služby T-Mobile.
 • Aktivace: SMS, resp. přihlášením.
 • Deaktivace: odhlášením z používaného HotSpotu.
 • Pro koho: všichni zákazníci T-Mobile.

Cena 15minutového bloku - 20 Kč bez DPH

2. Platba platební kartou (EC/MC, VISA)

 • Služba za předem stanovenou pevnou cenu, která určuje délku připojení v hodinách.
 • Aktivace: zadáním údajů o platební kartě na portálu T-Mobile HotSpot.
 • Deaktivace: automaticky, na základě délky platnosti voucheru.
 • Placení: platební kartou (EC/MC, VISA). V rámci přihlášení do systému T-Mobile HotSpot si zákazník vybere platební bránu, která je automaticky spojena s ověřováním platebních karet. Autorizace probíhá mimo prostředí internetu.
 • Pro koho: tato možnost úhrady nevyžaduje, aby klient využívající službu HotSpot byl zákazníkem T-Mobile.

Cena (bez DPH)
1 hodina: 150,- Kč
3 hodiny: 200,- Kč
24 hodin: 500,- Kč

Diskuze (35) Další článek: Nová N-Gage: 14. dubna?

Témata článku: Wi-Fi, Mobil, Provoz, Ostatní služby, Hotspot, Komerční provoz


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

MEGATEST: Srovnání 18 přenosných reproduktorů

** Bezdrátové reproduktorů jsou mraky. Jak se nespálit? ** Některé se hodí spíše na doma, jiným si líbí i venku ** Časopis Computer otestoval 18 modelů s cenami do 4 a 6 tisíc

Jakub Michlovský | 15

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24