T-Mobile spustil komerční provoz služby HotSpot (Wi-Fi)

T-Mobile spustil komerční provoz služby HotSpot (Wi-Fi)

Tisková zpráva

• T-Mobile HotSpot nabízí nejrozsáhlejší Wi-Fi síť na světě
• Službu lze využít v desítkách lokalit v České republice
• V zahraničí nabízí T-Mobile HotSpot na pět tisíc přípojných míst
• Do konce roku budou mít zákazníci T-Mobile přístup k 15 tisíci HotSpotů
• T-Mobile HotSpot umožňuje bezdrátový přenos dat rychlostí až 11 Mbit/s

Praha 25. března 2004 – T-Mobile dnes zahájil komerční provoz služby HotSpot, kterou si zákazníci mohli vyzkoušet již od poloviny loňského roku. Tento vysokorychlostní a zároveň pohodlný přístup k internetu je založen na bezdrátovém připojení, a tak vše, co zákazník potřebuje, je PDA či notebook s technologií WLAN. Služba představuje ideální řešení například pro situace, kdy zákazník čeká na letišti nebo se připravuje na jednání v hotelu. Určena je pro všechny zákazníky T-Mobile, ale využít ji mohou také klienti ostatních domácích operátorů.

Co je služba T-Mobile HotSpot

Služba T-Mobile HotSpot umožňuje zákazníkovi snadné a velmi rychlé bezdrátové připojení k internetu nebo do firemní sítě. Umožňuje přenést velké objemy dat, například při stahování rozsáhlých souborů, jako jsou prezentace, digitální fotografie, video nebo e-maily s objemnými přílohami. Představuje tak ideální doplněk k ostatním službám T-Mobile pro mobilní přístup k internetu, zejména v kombinaci s T-Mobile GPRS. Služba T-Mobile GPRS nabízí uživatelům velmi dobré pokrytí, T-Mobile HotSpot zase umožňuje ve vybraných lokalitách vysokou přenosovou rychlost. Díky ní uživatel nepozná rozdíl oproti standardnímu připojení v kanceláři – a to ani při využívání náročných aplikací. V současné době jsou v České republice k dispozici více než tři desítky přípojných míst, tzv. HotSpots, a jejich počet se bude průběžně zvyšovat.

T-Mobile HotSpot v zahraničí

Profesionálové, kteří často cestují, potřebují mít vždy přístup ke svému e-mailu a možnost připojit se k internetu. Nyní mohou využít služeb T-Mobile HotSpot v rámci sítě a partnerů T-Mobile International. T-Mobile totiž v rámci roamingu nabízí všem zájemcům možnost připojit se kdekoliv na světě stejně jednoduchým způsobem. Zákazníci T-Mobile (paušální i twistoví) se mohou přihlašovat jménem a heslem, které obdrží na požádání.

T-Mobile celosvětově provozuje jednu z největších komerčních sítí Wi-Fi připojení. Celkem jde o pět tisíc přípojných bodů, z toho čtyři tisíce v USA a tisíc v Evropě. K dispozici jsou například v síti kaváren Starbucks Coffee, na letištích a v hotelích ve Velké Británii, USA, Německu, Rakousku nebo Holandsku. Ke konci roku by se měl jejich počet ztrojnásobit, a zákazníci T-Mobile tak budou mít přístup k 15 tisíci HotSpotů, z nichž osm tisíc bude vlastních, pět tisíc bude provozovat T-Com (další dceřiná společnost Deutsche Telekomu) a dva tisíce ostatní členové aliance mobilních operátorů (TIM, Telefónica a Orange).

Snadný postup při používání služby

Služba T-Mobile HotSpot je založena na technologii bezdrátových sítí WLAN (Wireless Local Area Network), ale lze se setkat rovněž s označením Wi-Fi. Tato technologie umožňuje přenos dat rychlostí až 11 Mbit/s a pro přístup k internetu nebo do firemní sítě není potřeba žádné pevné připojení. Vše, co zákazník pro připojení prostřednictvím služby T-Mobile HotSpot potřebuje, je notebook nebo PDA s podporou WLAN. Také pro uživatele, jehož notebook není touto technologií dosud vybaven, je řešení snadné: stačí si opatřit kartu WLAN (například Nokia D211), kterou lze zakoupit ve Značkových prodejnách T-Mobile nebo v obchodech s počítačovým vybavením.

Po zapnutí notebooku vybaveného příslušnou kartou v oblasti pokryté signálem WLAN (HotSpot) je síť WLAN automaticky vyhledána. Po spuštění internetového prohlížeče pak uživatel zadá libovolnou internetovou adresu. Automaticky se tak připojí na přihlašovací stránku služby T-Mobile HotSpot, kde dle podrobných instrukcí vyplní přihlašovací údaje. Po úspěšném přihlášení je již zákazník připojen k internetu a může procházet zvolené stránky, případně používat běžné intranetové aplikace.

Varianty úhrady

(ceny platí pro využití HotSpots na území ČR)

1. Platba prostřednictvím vyúčtování mobilních služeb

 • Zákazník zašle registrační SMS s klíčovým slovem „OPEN“ na číslo 9526 (WLAN), a to zdarma a pouze jednou; vzápětí obdrží unikátní přihlašovací jméno a heslo, s nimiž se může kdykoli a kdekoli přihlásit ke službě T-Mobile HotSpot (i v roamingu v rámci sítí T-Mobile a jejich roamingových partnerů).
 • Služba účtována po 15minutových blocích.
 • V případě předplacených karet TWIST se cena automaticky odečítá z kreditu, u paušálních zákazníků je připočítávána k fakturaci za služby T-Mobile.
 • Aktivace: SMS, resp. přihlášením.
 • Deaktivace: odhlášením z používaného HotSpotu.
 • Pro koho: všichni zákazníci T-Mobile.

Cena 15minutového bloku - 20 Kč bez DPH

2. Platba platební kartou (EC/MC, VISA)

 • Služba za předem stanovenou pevnou cenu, která určuje délku připojení v hodinách.
 • Aktivace: zadáním údajů o platební kartě na portálu T-Mobile HotSpot.
 • Deaktivace: automaticky, na základě délky platnosti voucheru.
 • Placení: platební kartou (EC/MC, VISA). V rámci přihlášení do systému T-Mobile HotSpot si zákazník vybere platební bránu, která je automaticky spojena s ověřováním platebních karet. Autorizace probíhá mimo prostředí internetu.
 • Pro koho: tato možnost úhrady nevyžaduje, aby klient využívající službu HotSpot byl zákazníkem T-Mobile.

Cena (bez DPH)
1 hodina: 150,- Kč
3 hodiny: 200,- Kč
24 hodin: 500,- Kč

Témata článku: Wi-Fi

35 komentářů

Nejnovější komentáře

 • 1911A1 .45 ACP 27. 3. 2004 9:41:12
  Samozrejme, ze T-Mobile si nebude konkurovat ani s CZFree ani s zadnym...
 • 1911A1 .45 ACP 27. 3. 2004 9:11:37
  A co takhle pro ty mene chapave udelat velke vyskakovaci okno, s velkym...
 • Fibi 26. 3. 2004 23:18:06

  Nechapu proc reagujes tim, ze mame jit "nekam".

  Jsem zvedavej jak...

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení