T-Mobile spustil Web ’n’ walk: lákání na mobilní internet

T-Mobile na svém webu zveřejnil upoutávku na službu Web ’n’ walk, o které už jsme vás s předstihem informovali. Služba má zákazníkům zajistit pohodlný přístup k internetu prostřednictvím mobilního telefonu a nabízí se ve dvou verzích: Web ’n’ walk a Web ’n’ walk light.

Plnohodnotná verze Web ’n’ walk je určena pouze pro komunikátory a smartphony s vestavěným internetovým prohlížečem. Internetové stránky zde budou zobrazeny v originální podobě a uživatel bude mít přístup k jakékoli schránce s podporou protokolů POP3 nebo IMAP4. Podporované přístroje z nabídky T-Mobilu najdete zde.

Odlehčená varianta Web ’n’ walk light je určena pro majitele běžných telefonů podporujících Javu. T-Mobile nabízí zdarma ke stažení javovou aplikaci internetového prohlížeče. Úplně zadarmo to ale nebude, aplikaci si můžete stáhnout pouze z wapu. Internetové stránky budou na displeji telefonu zobrazeny v upravené podobě, aby co nejlépe využily plochy displeje a zobrazení bylo přehledné. Opět bude k dispozici možnost obsluhy e-mailového účtu prostřednictvím POP3 nebo IMAP4. Podívejte se na seznam telefonů, do kterých lze javový prohlížeč nainstalovat a které mohou ovládat účet elektronické pošty.

Pro zkušeného uživatele je tato služba prázdným plácnutím do vody. Internet si na komunikátoru už dávno prohlíží, stejně tak posílá e-maily. Na obyčejném telefonu postačí výborný javový prohlížeč Opera Mini a pokud chybí integrovaný e-mailový klient, spraví to opět Java.

Od T-Mobilu je to však promyšlený marketingový tah. Možnosti mobilního internetu přiblíží méně zkušeným uživatelům, kteří třeba doposud ani netušili, že si mohou e-maily stahovat do mobilu. Operátor z toho vytěží zisk za datové přenosy a mnoho zákazníků se jistě nechá zlákat na propagované tarifní zvýhodnění Email&PDA. Rozhodně to T-Mobilu nemáme za zlé, naopak oceňujeme, že má snahu nadstandardní možnosti mobilních telefonů rozšířit i mezi doposud neznalé uživatele.

Pokud vás nezaujala služba Web ’n’ walk, mohla by vás zaujmout spojená akce. Pokud si v období od dubna do června 2006 pořídíte MDA Vario, MDA Compact II nebo Nokii 9300 spolu s novou smlouvou nebo prodloužením stávající, dostanete tři měsíce neomezeného datového připojení zdarma.

Témata článku: Mobilní internet, T-Mobile MDA Compact, T-Mobile MDA Vario, Web, Internet, Mobil, Nadstandardní možnost

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81