T-Mobile spustil Web ’n’ walk: lákání na mobilní internet

T-Mobile na svém webu zveřejnil upoutávku na službu Web ’n’ walk, o které už jsme vás s předstihem informovali. Služba má zákazníkům zajistit pohodlný přístup k internetu prostřednictvím mobilního telefonu a nabízí se ve dvou verzích: Web ’n’ walk a Web ’n’ walk light.

Plnohodnotná verze Web ’n’ walk je určena pouze pro komunikátory a smartphony s vestavěným internetovým prohlížečem. Internetové stránky zde budou zobrazeny v originální podobě a uživatel bude mít přístup k jakékoli schránce s podporou protokolů POP3 nebo IMAP4. Podporované přístroje z nabídky T-Mobilu najdete zde.

Odlehčená varianta Web ’n’ walk light je určena pro majitele běžných telefonů podporujících Javu. T-Mobile nabízí zdarma ke stažení javovou aplikaci internetového prohlížeče. Úplně zadarmo to ale nebude, aplikaci si můžete stáhnout pouze z wapu. Internetové stránky budou na displeji telefonu zobrazeny v upravené podobě, aby co nejlépe využily plochy displeje a zobrazení bylo přehledné. Opět bude k dispozici možnost obsluhy e-mailového účtu prostřednictvím POP3 nebo IMAP4. Podívejte se na seznam telefonů, do kterých lze javový prohlížeč nainstalovat a které mohou ovládat účet elektronické pošty.

Pro zkušeného uživatele je tato služba prázdným plácnutím do vody. Internet si na komunikátoru už dávno prohlíží, stejně tak posílá e-maily. Na obyčejném telefonu postačí výborný javový prohlížeč Opera Mini a pokud chybí integrovaný e-mailový klient, spraví to opět Java.

Od T-Mobilu je to však promyšlený marketingový tah. Možnosti mobilního internetu přiblíží méně zkušeným uživatelům, kteří třeba doposud ani netušili, že si mohou e-maily stahovat do mobilu. Operátor z toho vytěží zisk za datové přenosy a mnoho zákazníků se jistě nechá zlákat na propagované tarifní zvýhodnění Email&PDA. Rozhodně to T-Mobilu nemáme za zlé, naopak oceňujeme, že má snahu nadstandardní možnosti mobilních telefonů rozšířit i mezi doposud neznalé uživatele.

Pokud vás nezaujala služba Web ’n’ walk, mohla by vás zaujmout spojená akce. Pokud si v období od dubna do června 2006 pořídíte MDA Vario, MDA Compact II nebo Nokii 9300 spolu s novou smlouvou nebo prodloužením stávající, dostanete tři měsíce neomezeného datového připojení zdarma.

Diskuze (20) Další článek: GigaMania.cz: server pro všechny sosače

Témata článku: Mobilní internet, T-Mobile MDA Compact, T-Mobile MDA Vario, Internet, Plnohodnotná verze, Mobil, Web, Nadstandardní možnost

Určitě si přečtěte