T-Mobile upřesnil dostupnost G1 v České republice a potvrdil integrovaný kompas

Včera se mírně rozcházely informace o plánované dostupnosti přístroje T-Mobile G1 u české pobočky operátora. Tiskové oddělení řeklo „první pololetí 2009“, při premiéře přístroje byla Česká republika (společně s Německem, Rakouskem a Nizozemím) zařazena v kolonce „první čtvrtletí 2009“. Dnešní tisková zpráva potvrzuje tu o kousek příznivější verzi. Znovu ale dodávám, že o přesném datu se teprve jedná a informace budou přicházet postupně. Na úvahy o ceně je také ještě příliš brzy.

Stejná tisková zpráva také potvrzuje moji spekulaci z dnešního preview. Nevěděl jsem si rady s funkcí „Compass Mode“ v aplikaci Google Maps, jediným vysvětlením, které mě napadlo, byla integrace elektronického kompasu, což se dnes potvrdilo. O tom jaký potenciál tato funkce skrývá si můžete přečíst v tomto článku.

Zajímavá je také zmínka o Android Market. Z tiskové zprávy:

T-Mobile G1 je prvním telefonem, který umožňuje přístup do Android Market, který nabízí jedinečné aplikace i tzv. mashups pro stávající i nové služby od vývojářů z celého světa. Stačí jen několik rychlých prokliknutí a zákazníci si mohou vyhledat a stáhnout širokou řadu inovativních aplikací, např. hry, sociální sítě či mobilní nakupování, a s jejich pomocí si uzpůsobit mobilní telefon ke svým potřebám. Při zahájení prodeje této mobilní novinky příští měsíc si uživatelé budou moci z Android Market stáhnout řadu jedinečných a novátorských aplikací na bázi operačního systému Android, jako například:

  • ShopSavvy: aplikace, která vám pomůže s komparativním nakupováním. Uživatelé při nakupování pomocí fotoaparátu zabudovaného v jejich mobilu naskenují UPC kód příslušného výrobku a pak mohou okamžitě porovnat jeho ceny v internetových a nejbližších kamenných obchodech.
  • Ecorio: nová aplikace, díky níž mají lidé možnost sledovat, jak velkou „uhlíkovou stopu“ zanechává jejich každodenní činnost. V aplikaci Ecorio najdou uživatelé nejrůznější tipy a vychytávky, jež jim umožní zaznamenávat veškeré činnosti, které udělají ke snížení vlivu jejich každodenní činnosti na životní prostředí.
  • BreadCrumbz: nová aplikace, která uživatelům krok za krokem pomůže s vytvořením vizuální mapy z fotografií. Uživatelé si mohou vytvořit vlastní mapy, sdílet je se svými přáteli nebo i s celým světem.

Tiskovou zprávu v plném znění najdete zde.

Váš názor | Vodafone: Vyfoťte se s trpaslíkem a vyhrajte iPhone

Témata článku: HTC, Operátoři, Smartphony, T-Mobile, Software pro mobily, Software pro PC, T-Mobile G1, Pot, Bread, Kompas, Dostupnost, Mobil

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

Včera | Pospíšil Aleš | 16

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

15.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 108