T-Mobile už není jedničkou - Eurotel znovu nejsilnější

Operátoři zveřejnili výsledky svého snažení za uplynulý rok, neboli stav svých zákazníků k 31.12.2005. Největším úspěchem se chlubí Oskar Vodafone, kterému se podařilo za uplynulý rok nalákat do své sítě dalších 310 597 zákazníků, což je nejvyšší počet nových zákazníků v porovnání s konkurenčními operátory. Jen v posledním, nejsilnějším čtvrtletí se k Oskar Vodafonu přidalo 103 490 zákazníků a k poslednímu dni roku 2005 jich bylo celkově evidováno 2,14 miliónu.

Také Eurotel se chlubí. Znovu se dostal na špici a porazil tak T-Mobile, kterému jistě zhořkl úsměv po letních oslavách prvenství. K Eurotelu se za loňský rok přidalo 282 tisíc nových zákazníků. Velmi zajímavé ovšem je, že 187 tisíc zákazníků operátor získal za poslední tři měsíce roku. V tomto období tak získal více zákazníků, než oba konkurenční operátoři dohromady. Předvánoční reklamní kampaň byla zřejmě velmi úspěšná. Celkový počet zákazníků se vyšplhal na 4,676 miliónu.

T-Mobilu se také nedařilo nějak špatně, na konkurenci však ztrácí. Meziročně si navýšil počet zákazníků o 274 tisíc, celkový počet je tedy k poslednímu dni roku 4,63 milionu aktivních zákazníků.

Diskuze (73) Další článek: Mobilním Windows se daří – HTC hlásí rekordní tržby

Témata článku: EU, Euro, Mobil, Nejvyšší počet

Určitě si přečtěte