T-Mobile v USA: nevěřte mapě pokrytí

T-Mobile v USA: nevěřte mapě pokrytí

Uplynulý měsíc jsem s přáteli strávil na západě USA a i když jsme se snažili co nejvíc obejít bez mobilů a připojení k internetu, někdy přesto byly potřeba. Občas bylo nutné zarezervovat hotel (a přes internet je to nejlevnější), zajímalo nás počasí a další informace. Jelikož mapa pokrytí na webu amerického T-Mobilu slibovala signál přesně tam, kde budeme, vsadili jsme na globálního operátora a jeho GPRS roaming.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa pokrytí na webu amerického T-Mobilu: není to krása?

Jenže zrada: po příletu do San Francisca, které mělo být kompletně pokryto, nám naše mobilní telefony nabídly pouze operátory Cingular a AT&T. Český T-Mobile sice uvádí, že kromě svého mateřského operátora podporuje GPRS roaming také s Cingularem, v této síti se nám ale datové spojení nepodařilo uskutečnit.

Stejná situace byla i dál: Los Angeles, Las Vegas ... Signál jsme objevili až o kousek dál na východ, ve Flagstaffu, T-Mobile má pokrytí i v okolí hlavních dálnic kolem Salt Lake City. Jinde jsme na něj ale na naší cestě, při které jsme urazili přes deset tisíc kilometrů, nenarazili.

Nevěřte proto mapě, kterou americký T-Mobile prezentuje na svých stránkách. V roamingu toto pokrytí nemůžete využít. Reálnou situaci ukazuje spíše mapa na webu GSMWorld - takhle to tam skutečně vypadalo. Na druhou stranu všude tam, kde T-Mobile byl, GPRS bez problémů fungovalo; jen v jedoucím automobilu spojení padalo častěji než jsme na to u nás zvyklí.

Pro připojení k internetu v USA je ideální asi Eurotel. Operátor AT&T, v jehož síti lze s Eurotelem používat GPRS, měl na naší cestě nejlepší pokrytí. Oskar je na data v cizině stále nepoužitelný.


Tip: přečtěte si první část cestopisu z našeho „výletu“. Pro server AutoRevue.cz jej připravuje Petr Broža.

Témata článku: USA

52 komentářů

Nejnovější komentáře

  • anonym 25. 8. 2004 12:50:12

    V MA je to obracene, zakaznici Cingularu roamuji v siti T-Mobile. Ale...

  • Retikula 25. 8. 2004 11:57:57
    Me zkusenosti s Oskartou v Massachusetts a 3band Motorolou T-280. Obycejne...
  • anonym 25. 8. 2004 9:39:18

    T-Mobile CZ i Oskar samozrejme maji roam. smlouvu s T-Mobile USA i se...

Určitě si přečtěte

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

27.  9.  2016 | E15.cz , Tomeš Michal | 114

USA: Uživatelé tráví více než polovinu času online v mobilních aplikacích

USA: Uživatelé tráví více než polovinu času online v mobilních aplikacích

Chytré mobilní telefony a aplikace značně změnily naše chování ve spojení s internetem. Zatímco dříve šlo o sezení u desktopu a prohlížení webových stránek, nyní začíná být převaha v používání aplikací na mobilních zařízeních.

11.  9.  2016 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení