T-Mobile v USA: nevěřte mapě pokrytí

Uplynulý měsíc jsem s přáteli strávil na západě USA a i když jsme se snažili co nejvíc obejít bez mobilů a připojení k internetu, někdy přesto byly potřeba. Občas bylo nutné zarezervovat hotel (a přes internet je to nejlevnější), zajímalo nás počasí a další informace. Jelikož mapa pokrytí na webu amerického T-Mobilu slibovala signál přesně tam, kde budeme, vsadili jsme na globálního operátora a jeho GPRS roaming.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa pokrytí na webu amerického T-Mobilu: není to krása?

Jenže zrada: po příletu do San Francisca, které mělo být kompletně pokryto, nám naše mobilní telefony nabídly pouze operátory Cingular a AT&T. Český T-Mobile sice uvádí, že kromě svého mateřského operátora podporuje GPRS roaming také s Cingularem, v této síti se nám ale datové spojení nepodařilo uskutečnit.

Stejná situace byla i dál: Los Angeles, Las Vegas ... Signál jsme objevili až o kousek dál na východ, ve Flagstaffu, T-Mobile má pokrytí i v okolí hlavních dálnic kolem Salt Lake City. Jinde jsme na něj ale na naší cestě, při které jsme urazili přes deset tisíc kilometrů, nenarazili.

Nevěřte proto mapě, kterou americký T-Mobile prezentuje na svých stránkách. V roamingu toto pokrytí nemůžete využít. Reálnou situaci ukazuje spíše mapa na webu GSMWorld - takhle to tam skutečně vypadalo. Na druhou stranu všude tam, kde T-Mobile byl, GPRS bez problémů fungovalo; jen v jedoucím automobilu spojení padalo častěji než jsme na to u nás zvyklí.

Pro připojení k internetu v USA je ideální asi Eurotel. Operátor AT&T, v jehož síti lze s Eurotelem používat GPRS, měl na naší cestě nejlepší pokrytí. Oskar je na data v cizině stále nepoužitelný.


Tip: přečtěte si první část cestopisu z našeho „výletu“. Pro server AutoRevue.cz jej připravuje Petr Broža.

Témata článku: USA, Mobil, Pokrytí

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25