T-Mobile: velké změny u neomezených datových tarifů

T-Mobile se rozhodl svoji službu Internet 4G automaticky zpřístupnit všem zákazníkům s tarifem Internet. Z jedné SIM karty tak budete moci využívat datové přenosy GPRS, EDGE i UMTS. Ovšem nezapomínejme, že T-Mobile má svoji UMTS síť optimalizovanou pouze pro datové přenosy, takže rychlých mobilních dat nevyužijete s běžným mobilem a nelze využívat videohovorů. Zakoupit si musíte speciální modem nebo datovou kartu do notebooku. Pokud budete chtít využívat přenosů dat přes GPRS nebo EDGE, musí SIM karta putovat zpět do telefonu.

Stávající tarify Internet proto budou 14. června automaticky převedeny na tarif Internet 4G Standard, což přinese jedno příjemné pozitivum pro ty, kteří prostřednictvím EDGE/GPRS stahují větší množství dat. Limit FUP se zvýší ze 2 GB na 3 GB za měsíc. Tento limit pak platí společně pro všechny datové služby provozované na SIM kartě – GPRS, EDGE, UMTS.

Tarify Internet tak zaniknout, budou přetrvávat pouze jejich HITové varianty, které už ale nebude možné nově aktivovat. Cena měsíčního paušálu tarifu Internet, respektive Internet 4G Standard, zůstává nezměněna – 832 Kč.

Další související novinkou je přístupnost Internetu 4G i v rámci předplacené služby. UMTS služba bude totiž zpřístupněna i uživatelům využívajícím předplacený tarif Twist Internet. Cena opět zůstává nezměněna.

Diskuze (44) Další článek: Univerzální véčkový komunikátor se dvěma dotykovými displeji

Témata článku: Mobil, Datový tarif, Tarif

Určitě si přečtěte