T-Mobile vyhlásil Den mobilní etikety

Čas od času se T-Mobile připomene se svým projektem JaXmobilem, kterým chce všem uživatelům mobilních telefonů zábavnou formou připomenout, jak by měli správně svůj mobilním telefon používat, aniž by obtěžovali své okolí. Program JaXmobilem spustil T-Mobile v březnu loňského roku.

Abychom si každoročně připomněli, že bychom se při používání mobilních telefonů měli chovat ohleduplně ke svému okolí, bude T-Mobile oslavovat tzv. Den mobilní etikety. Oslavy tohoto dne začnou 31. března a vyvrcholí 3. dubna 2007 na náměstí Republiky v Praze. Zájemci se mohou seznámit s desaterem mobilní etikety, užít si doprovodný program či se zúčastnit pokusu o rekord při malování komiksu se Štěpánem Marešem.

„Mobilní telefon se pro většinu z nás stal nepostradatelným společníkem. Často si však neuvědomujeme, že při jeho používání můžeme nejen obtěžovat, ale – například v případě telefonování při řízení auta – i ohrožovat okolí”, říká Martina Kemrová, manažerka firemní komunikace společnosti T-Mobile, a doplňuje: „Dodržování mobilní etikety by se mělo stát samozřejmostí. T-Mobile si uvědomuje svou společenskou odpovědnost v této oblasti, a proto chce v rámci projektu jaXmobilem vyhlásit jako neformální svátek den, kdy byl uskutečněn první hovor předchůdcem dnešního mobilu.“

Oslavy začnou již 31. března. Hlavním dějištěm se stane pražské náměstí Republiky, v prostoru před budovou Celnice. Návštěvníci budou mít možnost poznat mobilní desatero, překonat unikátní rekord v malování komiksu se Štěpánem Marešem a soutěžit o zajímavé ceny. Součástí celé akce bude také veřejná anketa o chování s mobilem. „Letos se chceme zaměřit především na děti a mládež, proto je program akce přizpůsoben jejich zájmům. Pro žáky a studenty je připraveno jedenácté přikázání o chování s mobilem ve škole,” říká Kemrová. Akce vyvrcholí 3. dubna – v den, kdy byl před 34 lety uskutečněn první mobilní hovor.

Diskuze (19) Další článek: Navigační CeBIT: novinky, které nás čekají

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Den, Náměstí Republiky, Doprovodný program, Mobil

Určitě si přečtěte