T-Mobile vyšetřuje únik informací z komunikátoru Paris Hilton

Americký T-Mobile vydal tiskové prohlášení k víkendovému úniku soukromých informací z komunikátoru Sidekick modelky Paris Hilton. Ve světě celebrit to nebyla žádná legrace, na internet se dostala telefonní čísla a e-maily hvězd jako je Anna Kournikova, Eminem, Christina Aguilera, Vin Diesel a dalších (FoxNews jednotlivá jména uvádí do souvislostí). Celkem šlo o 510 kontaktů, americké hvězdy nyní šílí pod náporem telefonujících fanoušků a o Paris už určitě nemluví jako o kamarádce.

Vyjádření operátora je zatím poměrně nekonkrétní (kompletní znění):

Bezpečnostní tým T-Mobilu aktivně pátrá po příčinách toho, jak mohla uniknout data paní Hiltonové. Uvažuje i s možnostmi, že se někdo mohl dostat přímo k zařízení, případně znal přístupové jméno a heslo. Vzhledem k citlivosti celé situace nebudeme v současné době sdělovat detaily vyšetřování.

T-Mobile záměrně upozorňuje, že problém může být skutečně na straně uživatele. Moc nerozumím, jak by přístup ke komunikátoru mohl pomoci dostat se k americkému „t-zones“, získání nebo vytipování hesla je ale celkem pravděpodobná možnost. Je známá věc, že lidé raději volí zapamatovatelné jméno než bezpečný kód. Operátor na tuto možnost určitě spoléhá, jinak mu hrozí hodně velký problém.

Vyjádření postižené Paris Hilton se zatím nikde neobjevilo.

Diskuze (24) Další článek: Uživatelé „rychlého Internetu“ se zlobí na Eurotel

Témata článku: Únik, Paris, Mobil, Bezpečnostní tým, Komunikátor

Určitě si přečtěte