T-Mobile: zájem o rychlý mobilní internet roste

T-Mobile včera zveřejnil zprávu shrnující výsledky na poli mobilního internetu. Růžový operátor si v tomto směru vede skutečně dobře, boduje především se svým mobilním internetem 4G. Nenechte se ale mýlit, ona čtyřka je jen součástí obchodního názvu služby, ve skutečnosti je zde využita technologie UMTS TDD, což je vlastně síť třetí generace (3G) upravená pro přenos dat. Operátor vyzdvihuje pokrytí pro více než polovinu obyvatel České republiky a také stále trvající akční nabídku v jejímž rámci mohou zákazníci získat až půl roku surfování zdarma.

Dle údajů operátora se počet zákazníků, kteří využívají některý z neomezených internetových produktů za prvních devět měsíců letošního roku zvýšil o úctyhodných 60 tisíc. Klientů T-Mobile, kteří si zvolili některou z datových nabídek, bylo tak konci září více než 220 tisíc. Z tohoto počtu využívá 120 tisíc některý z tarifů umožňující připojení počítače nebo notebooku k internetu, zbylých sto tisíc "surfařů" si pak užívá plnohodnotný internet přímo v mobilu. Díky speciálním balíčkům mohou zákazníci se službou web'n'walk brouzdat po síti ze svého telefonu za paušál zcela bez omezení. Průměrná měsíční útrata za internetové služby pak činí 450 Kč za měsíc bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Od října má T-Mobile také něco pro zájemce, kteří by rádi surfovali přes počítač, ale zatím jej ještě nemají. Při podpisu smlouvy na dva roky k některému z internetových tarifů 4G mohou zákazníci získat kromě datové karty také notebook Acer už za 3999 Kč. Vyřeší tak tři problémy najednou - získají přenosný počítač, přístup na web a nebudou se muset starat o jakoukoliv instalaci. O nabídku je prý zájem, nový notebook si již odnesly tisíce zákazníků.

Z výše prezentovaných skutečností a faktu, že operátor nabízí svým zákazníkům pro rychlá data pouze kartu do slotu PCMCIA by si měl T-Mobile vzít rychle ponaučení. V současné době totiž nenabízí žádnou kartu do novějšího slotu ExpressCard se kterou by bylo možné internet 4G využívat a sám si tak může jedině uškodit. Rozhranní ExpressCard je prostě nový standard a majitelů notebooků s ním bude přibývat. Zájemcům o rychlý internet v notebooku tak nezbyde nic jiného než hledat alternativu u konkurence.

Diskuze (15) Další článek: T-Mobile měl výpadek, zákazníci byli 45 minut bez signálu

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobilní internet, Zájem, Mobil, Internet

Určitě si přečtěte