Tak fotí levný Cyber-shot K550i

Do redakce nám dorazil na test Sony Ericcsson K550i. Ten je levnější variantou modelu K800i. Oba telefony se pyšní označením Cyber-shot, které má poukazovat na velmi kvalitní vestavěné fotoaparáty. O kvalitách fotek ze Sony Ericssonu K800i už jsme se mnohokrát přesvědčili, budeme stejně vychvalovat i levnější model K550i? Ten je vybaven fotoaparátem s rozlišením 2 MPx, s automatickým zaostřováním a přisvětlovacími diodami. V dnešní době tedy parametry, které nikoho ze židle nezvednou. Byli jsme ale velmi zvědavi na kvalitu optiky a výsledných snímků. Proto jsme vyrazli do terénu a pořídli pár prvních fotografií.

Venku:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Makro a text:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Interiér s umělým osvětlením:

Klepněte pro větší obrázek

Tmavý prostor:

Klepněte pro větší obrázek

S diodovým bleskem:

Klepněte pro větší obrázek 

První dojmy: žádný zázrak se nekoná. Takové fotografie bychom pořídili i s dva roky starým Sony Ericssonem K750i. Optika byla evidentně převzata bez jakékoli inovace. Snímky se mi zdají o něco barevnější, než jak by je pořídil model K750i, ale to je jen otázkou nastavení softwaru. Oproti běžným fotomobilům jsou to snímky velmi kvalitní, ale s ohledem na vývoj a přítomnost loga Cyber-shot bychom čekali víc.

Diskuze (38) Další článek: Mobil pohledem psychologa

Témata článku: Smartphony

Určitě si přečtěte