Také Motorole se daří lépe než dřív

Včera jsme psali o velmi úspěšném roku společnosti Sony Ericsson. Dnes musíme stejně pochválit Motorolu, která vydala finanční výsledky za loňské čtvrté čtvrtletí a rovněž si nevede špatně. Motorola ale na rozdíl od Sony Ericssonu nevyrábí pouze mobily, je to obrovská firma se širokým záběrem. Z celkových finančních výsledků proto vyjímáme jen část, která se týká mobilních telefonů.

Za poslední čtvrtletí uplynulého roku se prodalo 31,8 milionu mobilních telefonů značky Motorola, což je oproti stejnému období roku 2003 nárůst o 42 %. Zároveň si tato značka polepšila svým podílem na trhu z předloňských 13,7 % na 16,6 % a dostala se tak opět na druhé místo; počítáno z celkového množství prodaných mobilů. Za rok 2004 přitom Motorola na světových trzích zvládla představit na šedesát nových modelů, ve čtvrtém čtvrtletí jich bylo dvacet.

Na závěr jeden neověřený drb. Motorola prý při prezentaci finančních výsledků zmínila dva nové telefony, které se chystají. Prvním z nich je Sliver, tenký telefon klasické konstrukce ve stylu Razru (možná tedy Slivr). Další novinkou by mohl být Rocker, hudební telefon vybavený pevným diskem. Že by v jeho případě šlo o výsledek už několikrát potvrzené spolupráce s Apple?

Další informace o finančních výsledcích: tisková zpráva

Diskuze (5) Další článek: Žebříček: jaké mobily mají nejjemnější displej?

Témata článku: Motorola, Motor

Určitě si přečtěte