Také O2 vyzývá k recyklaci, podpoří Linku bezpečí

Ochota Čechů recyklovat své vysloužilé mobilní telefony není příliš vysoká, nebo alespoň donedávna ještě nebyla. Do značné míry to změnila právě končící akce u T-Mobilu s názvem Recyklístek, která byla s ohledem na absolutní počty odevzdaných přístrojů enormně zdařilá. Lednová čísla budou pravděpodobně k dispozici za pár dnů, už minulý rok ovšem lidé odevzdali u T-Mobilu hlavně díky akci Recyklístek přes 20 tisíc vysloužilých přístrojů. Oproti minulým létům se tak jedná o nárůst v řádech tisíců procent. S další výzvou pro majitele vysloužilých mobilů teď přichází konkurenční operátor O2.

Za každý mobilní přístroj, který lidé odevzdají na jakékoliv ze značkových prodejen, věnuje operátor prostřednictvím Nadace O2 částku 25 Kč na provoz Linky bezpečí, jediné bezplatné celostátní linky na pomoc dětem a dospívajícím v krizových životních situacích. Odevzdané telefony jsou předány k ekologické recyklaci. Bezplatné číslo Linky bezpečí 800 155 555 slouží především dětem, které si nevědí rady se svými problémy, cítí se ohrožené, osamělé, zrazené, zmatené a z nejrůznějších důvodů se nechtějí nebo nemohou svěřit svému okolí. Linka bezpečí denně přijímá a řeší 300 až 400 dětských nouzových volání.

Klepněte pro větší obrázek
O2 prostřednictvím své nadace věnuje z každého mobilu 25 Kč, Vodafone prostřednictvím té své v průměru třikrát tolik

S podobnou výzvou přišel před půl rokem také Vodafone, ten rovněž financuje takto získanými penězi svou nadaci, rozdíl je ale v tom, že z jednoho odevzdaného telefonu získá nadace Vodafone zhruba třikrát více, než přispěje O2. Telefony je samozřejmě možné odevzdávat i nadále u T-Mobilu, nyní ovšem bez Recyklístků. Uvidíme, do jaké míry bude projekt O2 úspěšný, mám ale takové tušení, že lidé si své staré mobily ponechají, dokud nebude spuštěna obdobná recyklační akce, za kterou by alespoň nějaké peníze dostali zpět. Taková akce se už ale opakovat nemusí.

Diskuze (14) Další článek: TomTom Home nově umožňuje sdílení dat mezi uživateli

Témata článku: Operátoři, O2, Bezplatné číslo, Link

Určitě si přečtěte