Tarify O2 Pohoda lze prodloužit i bez potvrzení o studiu

Studentské tarify Pohoda a Pohoda Simple, které nabízí mobilní operátor O2, nemusíme nějak zvlášť představovat. Všichni žáci a studenti ve věku od 6-ti let si mohou tarif Pohoda Simple zaktivovat (tarif Pohoda již není nabízen novým zákazníkům, více zde) sami nebo za pomoci zákonných zástupců (do 18-ti let) s roční smlouvou.

Žákům mladším 15-ti let se tarif automaticky po 12 měsících prodlužuje, od 15 let je nutné každý rok dodat potvrzení o studiu, vždy nejpozději 30 dní před vypršením roční lhůty. Tarif O2 Pohoda bylo možné při aktivaci do 30.4.2005 využívat bez omezení, tedy bez každoročního prokazování studia. Tuto výhodu ale mohou získat i nynější zákazníci těchto tarifů.

Jeden čtenář nás upozornil, že si tarif Pohoda aktivoval v průběhu srpna roku 2005, nyní již tarif využívá téměř 2 roky a žádné potvrzení o studiu nemusel nikdy předkládat (kromě aktivace), přesto tento tarif využívá vesele dál.

Zavolali jsme tedy na zákaznickou linku O2 a přímo u zdroje se zeptali, jak je možné využívat studentský tarif bez potvrzení o studiu.

Odpovědí jsme byli doslova šokováni. Pracovník zákaznické linky nám řekl, že O2 rozhodně nebazíruje na tom, aby studenti předkládali potvrzení o studiu vždy nejméně 30 dní před koncem prvního roku, potvrzení stačí klidně předložit i 2 dny před tímto termínem a nic se nestane. Pokud student potvrzení nepředloží vůbec, tak mu studentský tarif zůstává dál, ale pouze do té doby, než si systém při kontrole všimne, že u daného telefonního čísla chybí dodané potvrzení o studiu. Tato doba může být různá. Několik málo týdnů, ale třeba také za několik měsíců. Ovšem ten dotyčný, který potvrzení nepředložil, může každý den očekávat zrušení tohoto tarifu a tak nikdy nemá jistotu, do kdy mu tarif zůstane. Zákazníci, kteří potvrzení dodali zato mohou tarif využívat bez jakékoliv známky znepokojení.

Takže zbývá jediná rada na závěr. Pokud jste skončili se školou, rozhodně tarif neměňte na jiný, počkejte na automatické zrušení, které může proběhnout i za několik let.

Témata článku: Operátoři, O2, Tarify, Tarif, Potvrzení

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

** O 2 800 Kč šel s cenou dolů iPhone 7 s pamětí 256 GB ** O 2 500 Kč levnější můžete mít CAT S60 s termokamerou ** Sleva 2 300 Kč pak platí na loňský Samsung Galaxy S7

9.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

24.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 18