Tarify O2 Pohoda lze prodloužit i bez potvrzení o studiu

Studentské tarify Pohoda a Pohoda Simple, které nabízí mobilní operátor O2, nemusíme nějak zvlášť představovat. Všichni žáci a studenti ve věku od 6-ti let si mohou tarif Pohoda Simple zaktivovat (tarif Pohoda již není nabízen novým zákazníkům, více zde) sami nebo za pomoci zákonných zástupců (do 18-ti let) s roční smlouvou.

Žákům mladším 15-ti let se tarif automaticky po 12 měsících prodlužuje, od 15 let je nutné každý rok dodat potvrzení o studiu, vždy nejpozději 30 dní před vypršením roční lhůty. Tarif O2 Pohoda bylo možné při aktivaci do 30.4.2005 využívat bez omezení, tedy bez každoročního prokazování studia. Tuto výhodu ale mohou získat i nynější zákazníci těchto tarifů.

Jeden čtenář nás upozornil, že si tarif Pohoda aktivoval v průběhu srpna roku 2005, nyní již tarif využívá téměř 2 roky a žádné potvrzení o studiu nemusel nikdy předkládat (kromě aktivace), přesto tento tarif využívá vesele dál.

Zavolali jsme tedy na zákaznickou linku O2 a přímo u zdroje se zeptali, jak je možné využívat studentský tarif bez potvrzení o studiu.

Odpovědí jsme byli doslova šokováni. Pracovník zákaznické linky nám řekl, že O2 rozhodně nebazíruje na tom, aby studenti předkládali potvrzení o studiu vždy nejméně 30 dní před koncem prvního roku, potvrzení stačí klidně předložit i 2 dny před tímto termínem a nic se nestane. Pokud student potvrzení nepředloží vůbec, tak mu studentský tarif zůstává dál, ale pouze do té doby, než si systém při kontrole všimne, že u daného telefonního čísla chybí dodané potvrzení o studiu. Tato doba může být různá. Několik málo týdnů, ale třeba také za několik měsíců. Ovšem ten dotyčný, který potvrzení nepředložil, může každý den očekávat zrušení tohoto tarifu a tak nikdy nemá jistotu, do kdy mu tarif zůstane. Zákazníci, kteří potvrzení dodali zato mohou tarif využívat bez jakékoliv známky znepokojení.

Takže zbývá jediná rada na závěr. Pokud jste skončili se školou, rozhodně tarif neměňte na jiný, počkejte na automatické zrušení, které může proběhnout i za několik let.

Diskuze (31) Další článek: Premium SMS se rozrostly o další čísla

Témata článku: Operátoři, O2, Tarify, Potvrzení, Tarif, Pot, Pohoda


Určitě si přečtěte

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21