Tarify O2 Simple od pátku jen s dvouletým úvazkem (a bez telefonu)

Vzpomínáte ještě na tarify O2 Simple? V době nedávno minulé je dokázaly zcela zastínit nové NEONy, takže se o nich vůbec nemluvilo. Nyní se ovšem u této starší tarifní rodiny chystá docela drastická změna, takže určitě nebude na škodu, seznámit se ní pár dní dopředu.

Pokud si chcete aktivovat některý z tarifů Simple, tak se musíte uvázat na půl roku bez možnosti koupě dotovaného přístroje. Po této době lze samozřejmě prodloužit smlouvu o dva roky a telefon si za zvýhodněnou cenu zakoupit. Operátor ovšem nyní vymyslel, že půl roku vlastně není tak moc a rozhodl se „sjednotit“ délku úvazku. Slovíčko sjednotit je vůbec v dnešní době velmi populární s tím, že se vždy sjednocuje k tomu méně výhodnému, popřípadě dražšímu.

Klepněte pro větší obrázek
Zákazníci prý úvazky vůbec neřeší, důkazem budiž NEONy, kde je bez úvazku jen asi každý dvacátý uživatel některého z těchto tarifů

O2 argumentuje tím, že žádný jiný operátor dotaci na 6 měsíců nenabízí (asi ještě neslyšeli o Vodafonu). Tak či onak, od pátku 22. srpna už půjde pořídit tarif Simple jen s úvazkem na 24 měsíců bez možnosti koupě dotovaného telefonu. Zákazník tedy na oplátku za příslib setrvání u operátora nic nedostane, ani levnější volání (jako třeba HIT u T-Mobile), ani slevu na telefon. Zkrátka politika „bez úvazku ani ránu“. Nemyslete si ale, že bych byl nějak zásadně proti smlouvám na dobu určitou, jen jsem toho názoru, že pokud už ji zákazník podepíše, měl by dostat výhodnější podmínky. Tedy alespoň v nějaké podobě, ne jako u tarifů Simple, kde nedostane vůbec nic.

Diskuze (21) Další článek: Tři čeští operátoři spojují síly pro projekt mobilní televize

Témata článku: Operátoři, O2, Tarify, Tarif, SIM, A/B, Telefon

Určitě si přečtěte