Tchajwan brojí proti čínským napodobeninám, hrozí pokutami

Tchajwan brojí proti čínským napodobeninám, hrozí pokutami

Kdo by je neznal, čínské napodobeniny a kopie telefonů předních světových značek. Jsou levné a většinou nepříliš kvalitní i když vzhledem se příliš od své předlohy většinou neliší. Znelíbily se ovšem na Tchajwanu. Tamější regulátor - Národní Komunikační Komise (NCC) proti nim vytáhla do boje a zavedla dokonce nekompromisní pokuty. Kdo bude čínské napodobeniny ať už prodávat nebo kupovat na internetu či na jiném trhu, ten může dostat pokutu až 300 tisíc tchajwanských dolarů, tedy necelých 170 tisíc českých korun.

Jinak na Tchajwanu mají pro imitace mobilů speciální termín, říkají jim „Shanzai“, což v jazyku jihočínské provincie Cantonese znamená „zapadlá vesnice“. Ale samotné obchodování s Shanzai není jediný prohřešek, jsou tu i další zákazy. Obyvatelé Tchajwanu si například nesmí domů ze zahraničí dovést více než pět napodobenin (speciálně z Číny a Hong Kongu) a poštou jich nesmí poslat více než dva kusy. A mě tak napadá, že to asi nebude zrovna to nejlehčí na kontrolu, nemluvě o tom jak místní úřady Shanzai definují.

Zdroj: chinatechnews.com

Témata článku: Pokuta

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • TomasNM 16. 7. 2009 9:05:02
    Moj nazor ohladne dane z GPS: EU si nemoze narokovat dan z niecoho,co...
  • Rascal 15. 7. 2009 18:15:13
    Frčí prodeje kopie BMW a navrch dostaneme od EU dan na GPS. Máme se skvěle.
Určitě si přečtěte

Vymáhá na vás T-Mobile pokutu z let 2009 až 2013? Není v právu, braňte se

Vymáhá na vás T-Mobile pokutu z let 2009 až 2013? Není v právu, braňte se

** V podobné situaci jsou desetitisíce zákazníků T-Mobilu ** Operátor na ně poslal vymahače a požaduje stamiliony korun ** Jedná však protiprávně, rozhodl v precedenčním případě ČTÚ

20.  10.  2016 | Pospíšil Aleš | 8

Pokuta za výpověď smlouvy konečně klesá na pětinu

Pokuta za výpověď smlouvy konečně klesá na pětinu

U T-Mobile platí nové podmínky už od 26. ledna, Vodafone a O2 je mění 8. února. Do té doby můžete od O2 odejít dokonce úplně bez sankce.

5.  2.  2014 | Pospíšil Aleš | 22


komerční sdělení

Komerční sdělení