Tekuté čočky do fotomobilů přijdou už letos

Společnosti Seiko a Varioptic uzavřely partnerství, na základě kterého vyvinou a vyrobí půl milionu tekutých čoček pro fotomobily. Spolupráce by měla začít ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Výrobci se chtějí soustředit na čočky typu Arctic 314 a Arctic 416, které nabídnou rozlišení 5Mpx v modulu o velikosti třetiny, resp. čtvrtiny palce. Výhodou tekutých čoček je jejich lepší přizpůsobivost při zaostřování, pro které vyžadují mnohem menší množství energie. S jejich implementací se prodlouží celková životnost fotomobilů, zmenší jejich rozměry a hardwarový autofocus se stane samozřejmostí, coby jedna z vlastností čoček nové generace.

Klepněte pro větší obrázek

Výhody jsou tedy jasné, na co si ale ještě budeme muset počkat, je samotná fotografická kvalita snímků. Obecně se předpokládá, že snímky pořízené tekutými čočkami budou srovnatelné s nejvyspělejší optikou Carl Zeiss používanou například v současných telefonech Nokia. Problém ale může nastat při nedostatečném osvětlení. Obrazové senzory nové technologie totiž vyžadují mnohem více světla než digitální fotočip. To s sebou přinese rozměrnější čočku, která bude logicky náchylnější na poškození například při pádu. Pokud inženýři vyřeší tento problém a dostatečně fotomodul zabezpečí, můžeme se už brzy těšit na ještě kvalitnější snímky pořízené telefonem.

Zdroj: Phone Scoop

Diskuze (6) Další článek: T-Mobile nabízí seskok padákem

Témata článku: Ostatní, Foto, Let, Seiko


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39