Telefónica snižuje poplatky za datový roaming

Nadnárodní společnost Telefónica S.A. dnes zveřejnila komplexní balíček cenových nabídek, které jejím zákazníkům v Evropě přinesou výrazné snížení nákladů na používání mobilních datových služeb při cestách do zahraničí.

Zákazníci ve Španělsku, Velké Británii, Německu, České republice a Irsku budou moci využít více než 40% snížení cen datového roamingu v porovnání s cenami platnými před listopadem 2007, přičemž náklady na odeslání textové zprávy odkudkoli v rámci Evropské unie klesnou maximálně na 0,32 EUR + DPH. Zákazníkům, kteří jezdí na služební cesty a potřebují mít připojení i během pobytu v zahraničí, nabízí roamingový balíček celosvětový přístup k datům za cenu odpovídající 1 EURu za megabyte (MB). Tyto změny jsou součástí nepřetržitého snažení společnosti o zvýšení transparentnosti a zjednodušení poplatků za mobilní služby.

Vzhledem ke stále vzrůstající popularitě textových zpráv nebudou od května zákazníci předplacených služeb ani tarifní zákazníci za odeslání SMS z kterékoliv země v rámci EU platit více než 0,32 EUR bez DPH. Příjem textových zpráv bude zdarma.

Zákazníci O2, kteří jsou obvykle náročnější na přístup k datům a stahování, nohou využít velice výhodného nového datového balíčku. Za paušální měsíční poplatek ve výši cca 1 300 korun budou zákazníci, kteří jezdí na služební cesty do zahraničí, moci využít 50 MB dat v síti kteréhokoli roamingového partnera po celém světě. Přibližná cena 1 EUR za MB je lákavá zejména pro zákazníky, kteří cestují po celém světě, protože jim umožňuje využívat výhod jediného tarifu, ať jsou kdekoliv. Tento balíček je nyní k dispozici ve Španělsku, Velké Británii, České republice a Irsku a od druhého čtvrtletí roku 2008 bude nabízen i v Německu.

Společnost Telefónica plánuje taktéž zvyšovat transparentnost cen za datový roaming a snižovat nebezpečí šoku z vyúčtování, kombinací jednoduchých tarifních plánů a řady nástrojů na sledování využívání služeb. V současnosti uživatelé mobilních laptopů mohou sledovat využívání dat v reálném čase prostřednictvím aplikace Connection Manager. Všichni roamingoví zákazníci automaticky dostávají textové zprávy s informacemi o cenách volání v EU, navíc mohou získat zdarma informace o datových a SMS cenách v této zóně zavoláním na *134*#. Zákazníkům O2 navíc nejsou účtovány pokuty v případě, že jejich telefon zvolí nepreferovanou síť - čímž mizí veškeré obavy ze skrytých poplatků.

Zákazníci společnosti Telefónica O2 Czech Republic, mohou změny v mobilních datových službách při cestách do zahraničí očekávat s nadcházející letní sezónou.

Diskuze (1) Další článek: Držák navigace na skle opravdu láká zloděje

Témata článku: Operátoři, O2, Tiskové zprávy, Roaming, Roamingový balíček, Telefónica

Určitě si přečtěte

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

18.  12.  2017 | Kůžel Filip, tisková zpráva | 7

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2