Telefónica snižuje poplatky za datový roaming

Telefónica snižuje poplatky za datový roaming

Nadnárodní společnost Telefónica S.A. dnes zveřejnila komplexní balíček cenových nabídek, které jejím zákazníkům v Evropě přinesou výrazné snížení nákladů na používání mobilních datových služeb při cestách do zahraničí.

Zákazníci ve Španělsku, Velké Británii, Německu, České republice a Irsku budou moci využít více než 40% snížení cen datového roamingu v porovnání s cenami platnými před listopadem 2007, přičemž náklady na odeslání textové zprávy odkudkoli v rámci Evropské unie klesnou maximálně na 0,32 EUR + DPH. Zákazníkům, kteří jezdí na služební cesty a potřebují mít připojení i během pobytu v zahraničí, nabízí roamingový balíček celosvětový přístup k datům za cenu odpovídající 1 EURu za megabyte (MB). Tyto změny jsou součástí nepřetržitého snažení společnosti o zvýšení transparentnosti a zjednodušení poplatků za mobilní služby.

Vzhledem ke stále vzrůstající popularitě textových zpráv nebudou od května zákazníci předplacených služeb ani tarifní zákazníci za odeslání SMS z kterékoliv země v rámci EU platit více než 0,32 EUR bez DPH. Příjem textových zpráv bude zdarma.

Zákazníci O2, kteří jsou obvykle náročnější na přístup k datům a stahování, nohou využít velice výhodného nového datového balíčku. Za paušální měsíční poplatek ve výši cca 1 300 korun budou zákazníci, kteří jezdí na služební cesty do zahraničí, moci využít 50 MB dat v síti kteréhokoli roamingového partnera po celém světě. Přibližná cena 1 EUR za MB je lákavá zejména pro zákazníky, kteří cestují po celém světě, protože jim umožňuje využívat výhod jediného tarifu, ať jsou kdekoliv. Tento balíček je nyní k dispozici ve Španělsku, Velké Británii, České republice a Irsku a od druhého čtvrtletí roku 2008 bude nabízen i v Německu.

Společnost Telefónica plánuje taktéž zvyšovat transparentnost cen za datový roaming a snižovat nebezpečí šoku z vyúčtování, kombinací jednoduchých tarifních plánů a řady nástrojů na sledování využívání služeb. V současnosti uživatelé mobilních laptopů mohou sledovat využívání dat v reálném čase prostřednictvím aplikace Connection Manager. Všichni roamingoví zákazníci automaticky dostávají textové zprávy s informacemi o cenách volání v EU, navíc mohou získat zdarma informace o datových a SMS cenách v této zóně zavoláním na *134*#. Zákazníkům O2 navíc nejsou účtovány pokuty v případě, že jejich telefon zvolí nepreferovanou síť - čímž mizí veškeré obavy ze skrytých poplatků.

Zákazníci společnosti Telefónica O2 Czech Republic, mohou změny v mobilních datových službách při cestách do zahraničí očekávat s nadcházející letní sezónou.

Témata článku: Operátoři, O2, Tiskové zprávy, Roaming

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Petr Svoboda 15. 1. 2008 23:25:53
    Ačkoliv mi €1 za 1MB dat v dnešní době 3G technologií, kdy není problém...
Určitě si přečtěte

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

20.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 30

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24


komerční sdělení

Komerční sdělení