Telefonní operátoři v Londýně na hranici svých sil

Během dneška zažívají angličtí mobilní operátoři obrovské vytížení na samé hranici kapacit. Způsobily to dopolední teroristické výbuchy v centru Londýna. Vodafone vymezil část kapacity sítě pouze pro potřeby záchranářů. Běžní uživatelé tak nemohou využít služby operátora v plné míře a napoprvé se prakticky nedá dovolat - lidé to zkoušejí vícekrát, tím ale bohužel k přetížení sítě jenom přispívají.

Ve stejné situaci se nacházejí také operátoři Orange, O2 a 3. Problémy má i Virgin Mobile, který své služby provozuje na sítích T-Mobilu.

K masivnímu přetížení dochází ale i v případě pevných telefonních linek. Okamžitě, jakmile totiž londýnští uživatelé zjistí, že se nemohou svým známým dovolat mobilně, sáhnou právě po stolním domácím telefonu či aparátu v telefonní budce.

Teroristický expert Michael Clarke k tomu říká, že by mohlo jít dokonce o bezpečnostní nařízení, aby nemohlo docházet ke spouštění dalších výbušnin mobilními telefony. O přílišném vytížení tak údajně operátoři mluví pouze při styku s veřejností.

Diskuze (20) Další článek: Motorola a Samsung: dva obři budou sdílet technologický vývoj

Témata článku: Londýn, Telefon, Hra

Určitě si přečtěte