Tesla se vysmála patentovým trollům, dala všechny patenty konkurenci

Tesla se vysmála patentovým trollům, dala všechny patenty konkurenci

Už pár dní se objevují informace, že Tesla, hlavní výrobce elektroautomobilů, připravuje uvolnění některých patentů pro podporu aut na elektřinu.

Spekulovalo se, že předmětem uvolnění budou jen nabíjecí stanice, díky čemuž by mohla Tesla získat lepší pokrytí bez vynaložení vlastních prostředků. Je to logické, ostatně představte si, kdybyste museli se svým autem jezdit jen k pumpě automobilky, kde najde unikátní patentovanou hadici do nádrže. Tak přitom dnes fungují elektromobily, standardů je velmi málo. 

Realita uvolnění patentů je ale ještě odvážnější. Elon Musk v aktuálním příspěvku na oficiálním blogu oznámil uvolnění všech patentů na technologii elektroautomobilů. 

Klepněte pro větší obrázek

Původně se obával, že velcí výrobci bez ochrany patentů zaplaví trh elektroautomobily, skutečnost je pro něj něj ale ještě horší - auta spalující uhlovodíky pořád dominují prodejům všech aut. Tesla se proto zavazuje nejít do sporu s nikým, kdo se rozhodne využít její patenty na elektroautomobil. Chcete jej postavit a báli jste se hněvu Tesla motors? Už nemusíte. Směle do toho.

PS: Tesla je často označována za Apple mezi automobilkami. Jak by to asi vypadalo, kdyby se Apple rozhoupal k obdobnému kroku?

Témata článku: Technologie, Hospodaření a finance, Tesla

122 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukáš Šida 18. 6. 2014 12:29:13
    Zas tu vedete válku apple vs svět, ale abyste se zarazili nad tím, co...
  • Hitcheroe 16. 6. 2014 23:15:10
    Jsou to elektromobily, ne "elektroautomobily", tak si to prosím opravte,...
  • JaroBJB 16. 6. 2014 20:42:01
    MOTTO TEJ ŠPINAVEJ FIRMY https://www.youtube.com/watch?v=CW0DUg63lqU A...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení