Test: jak rychle se píše na komunikátoru Eurotel DataPhone III?

S novými komunikátory Nokia, modely 9500 a 9300, jsem při přípravě recenzí provedl test rychlosti psaní. Opsal jsem na nich asi tisíciznakový text, změřil, jak dlouho to trvalo, a výsledky porovnával. Stejný test jsem nyní provedl také na komunikátoru Eurotel DataPhone III, který je vybaven malou výsuvnou klávesnicí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Eurotel DataPhone III

Při testu jsem opět opisoval tento text, který má délku přesně 1 172 znaků:

V dnešní době, kdy výrobci každoročně vychrlí desítky nových mobilních telefonů, se to zdá být až neuvěřitelné: Nokia přichází s novým modelem komunikátoru až po tři a půl letech prodeje staršího modelu. A aby to bylo ještě pikantnější, dá se říct, že Nokia 9210 Communicator byl zastaralý už v době, kdy se objevil: chyběla mu hlavně podpora GPRS, bez které si už léta asi nedokážeme mobilní komunikaci vůbec představit.

Nokia ve své novince 9500 naštěstí nepokračovala ve stejné strategii. Tentokrát jde o funkčně naprosto nadupaný stroj, kterému nechybí snad žádná komunikační funkce. V některých zemích sice už může být na škodu absence podpory sítí třetí generace, nás to ale zatím může nechat v klidu.

Za dlouhé čekání sice můžeme obviňovat Nokii, měli bychom se ale obořit i na její konkurenty. Nikdo jiný totiž nenabídnul zařízení, které by komunikátoru konkurovalo. Neexistuje nic, co by v jednom těle poskytlo telefon, kapesní počítač s plnohodnotnou a dobře použitelnou klávesnicí, komunikační možnosti a kancelářské aplikace. Přes všechny výtky byl starší komunikátor stále jedinečné zařízení. Nokia proto neměla moc důvod spěchat s vývojem následníka.

Opsat tyto tři odstavce mi na DataPhone III trvalo 9 minut a 32 sekund. Odpovídá to rychlosti psaní 2,05 znaků za sekundu, případně 123 znaků za minutu. Srovnejme tyto výsledky s ostatními komunikátory a také s opsáním stejného textu na klávesnici notebooku:

  čas rychlost
Eurotel DataPhone III 9 min 32 s 123 zn/min
Nokia 9500 Communicator 6 min 41 s 175 zn/min
Nokia 9300 7 min 9 s 164 zn/min
notebook IBM ThinkPad 2 min 32 s 463 zn/min

Psaní na Eurotelu DataPhone III je podle očekávání nejpomalejší a pocitově také nejméně pohodlné. Prsty při držení malého zařízení dřevěněly a na posledních řádcích jsem už uvažoval, že toho nechám. Píše se palci a není možné používat českou diakritiku. Přesto si ale dovedu představit, že bych na takové klávesnici krátce reagoval na důležité e-maily a psaní textovek je pohodlnější než s perem na dotykovém displeji.

Témata článku: Test, EU, Eurotel Dataphone III, Nokia 9300, Nokia 9500, Data, Komunikátor, Euro

Určitě si přečtěte

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

Včera | Michlovský Jakub | 56

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

** Bohatá výbava, spousty funkcí a odladěný software ** Na špičku ztrácí chybějící voděodolností ** Celkově doplácí na pozdní uvedení na trh (květen 2017)

8.  10.  2017 | Herodek Martin | 6

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44