Test Siemensu M65 za polárním kruhem

Tři Češi, troje saně a čtyřiadvacet psů minulý týden vyrazilo na výpravu ProPlan Trail – Finsko 2005. Cílem je prostřednictvím psích spřežení překonat trasu o délce přibližně 1 000 km. Povede z města Rovaniemi, které leží na polárním kruhu, k nejsevernějšímu místu Finska Nuorgam a zpět.

Proč o tom píšu na MobilManii? Učastníci dobrodružné cesty s sebou totiž kromě čtyř set kilogramů granulí pro psy a dalších desítek kilogramů „lidské“ výbavy vezou i odolný mobilní telefon Siemens M65. Slouží pro komunikaci s domácí centrálou, jeho prostřednictvím se také posílají fotografie do deníku, který najdete na webu. A v neposlední řadě také probíhá test mobilu v opravdu extrémních podmínkách. Výsledkem testu potom bude článek, který zveřejníme na MobilManii.

Zkušenosti s telefonem jsou podle prvních zpráv zatím docela dobré. Při teplotách, jaké panují za polárním kruhem (-15 °C přes den, -30 °C přes noc), ale občas zkolabuje displej. Mobil je samozřejmě schovaný v teplé náprsní kapse a na mráz se dostane jen při focení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První fotografie z výpravy pořízené Siemensem M65


Tip: přečtěte si článek s výsledky našeho redakčního crash testu mobilních telefonů, jehož se zúčastnil i Siemens M65

Diskuze (26) Další článek: Jedeme do Londýna se smartphonem Series 60

Témata článku: Siemens, Siemens M65, Kruh, Pol, Test


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29