Test Siemensu M65 za polárním kruhem

Tři Češi, troje saně a čtyřiadvacet psů minulý týden vyrazilo na výpravu ProPlan Trail – Finsko 2005. Cílem je prostřednictvím psích spřežení překonat trasu o délce přibližně 1 000 km. Povede z města Rovaniemi, které leží na polárním kruhu, k nejsevernějšímu místu Finska Nuorgam a zpět.

Proč o tom píšu na MobilManii? Učastníci dobrodružné cesty s sebou totiž kromě čtyř set kilogramů granulí pro psy a dalších desítek kilogramů „lidské“ výbavy vezou i odolný mobilní telefon Siemens M65. Slouží pro komunikaci s domácí centrálou, jeho prostřednictvím se také posílají fotografie do deníku, který najdete na webu. A v neposlední řadě také probíhá test mobilu v opravdu extrémních podmínkách. Výsledkem testu potom bude článek, který zveřejníme na MobilManii.

Zkušenosti s telefonem jsou podle prvních zpráv zatím docela dobré. Při teplotách, jaké panují za polárním kruhem (-15 °C přes den, -30 °C přes noc), ale občas zkolabuje displej. Mobil je samozřejmě schovaný v teplé náprsní kapse a na mráz se dostane jen při focení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První fotografie z výpravy pořízené Siemensem M65


Tip: přečtěte si článek s výsledky našeho redakčního crash testu mobilních telefonů, jehož se zúčastnil i Siemens M65

Témata článku: Siemens, Test, Siemens M65

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

** Bohatá výbava, spousty funkcí a odladěný software ** Na špičku ztrácí chybějící voděodolností ** Celkově doplácí na pozdní uvedení na trh (květen 2017)

8.  10.  2017 | Herodek Martin | 6

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

** Čistý Android nemusí znamenat jednoznačné plus ** Absence grafických nadstaveb nevyváží slabší výkon ** S nižší cenovkou by to byla jasná volba v nižší střední třídě

17.  9.  2017 | Herodek Martin | 29