Texas Instruments představil revoluční projektor do mobilů

Texas Instruments představil revoluční projektor do mobilů

Projektor je jednou z cest dalšího vývoje mobilních telefonů; způsobem, jak mohou vystoupit ze sevření fyzické velikosti malých displejů. Již na lednovém CESu si mohli vybraní novináři prohlédnout miniaturní projektor Texas Instruments Pico. Až v těchto dnech však bylo dovoleno zveřejnit fotografie. I my si tedy můžeme prohlédnout DLP projektor natolik malý, že je možné jej vestavět do mobilního telefonu. Na veletrhu CTIA proběhne prezentace produktu nejvýznamnějším výrobcům spotřební elektroniky, čímž by měla odstartovat nová éra nejen pro mobily.

TIP: více se o této problematice dočtete v článku Projektor v mobilu, aneb když displej nestačí

Projektor bude nabídnut v několika verzích buď jako modul určený k vestavění, ale také jako samostatná jednotka připojitelná kabelem, nebo některou z bezdrátových technologií. Výstupní parametry jsou skutečně působivé: modul o velikosti necelých čtyř centimetrů dokáže vysvítit širokoúhlý obraz v DVD kvalitě na plochu, která svou úhlopříčkou mnohonásobně přesáhne i největší displeje, které známe ze současných mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V charakteristice projektoru je sice uvedena zkratka DLP, ale o klasický Igital Light Projectror založený na diodách se rozhodně nejedná. Miniaturní tělo totiž skrývá čip, který bude výsledný obraz skládat ze tří barevných laserů.

Diskuze (5) Další článek: Ghost Rider na O2 Active

Témata článku: Ostatní, Širokoúhlý obraz, Texas, Mobil, Projekt, Samostatná jednotka, Miniaturní tělo, Projektor

Určitě si přečtěte