Tip, jak natvrdo resetovat Nokii 7650

Při práci s Nokií 7650 jsem se setkal již s mnoha problémy - nefunkční Bluetooth, málo paměti, chybové hlášky. Vzhledem k tomu, že mám dlouhodobé zkušenosti s komunikátorem 9210, kde problémy řešilo občasné zformátování paměti, doufal jsem, že to bude možné i na 7650.

Ale ouha. Po konzultaci s odborníkem na slovo vzatým (Petr Veselý z Agory Plus) jsem zjistil, že je pouze jedna cesta, jak natvrdo (tj. totálně) resetovat 7650: programem Task Manager, který je ovšem komerční; v shareware verzi to zkrátka neumí. Je možné také zajít do servisu, ale to se mi při každém požadavku na tvrdý reset nechce; každému je určitě jasné, proč. Task Manager je navíc vázán na konkrétní přístroj, když si jej koupíte a poté přejdete třeba na 3650, máte smůlu a kupujete znovu.

Sama Nokia 7650 tedy umí systémově pouze měkký reset, kdy se obnoví tovární nastavení (menu Tools, Phone...). Vše ostatní jako zaplněná paměť (programy, kontakty či kalendář) zůstane. A s tím i tedy problémy, které chci řešit.

Zkusil jsem tedy něco jiného. Každá Nokia má možnost tvrdého resetu pomocí kódu *#7370#. Zkusil jsem ho tedy i na 7650 - a hle, něco se děje: „Restore all original phone setting? Phone will restart.“ Tato hláška je stejná jako u měkkého resetu, proto jsem nepředpokládal, že tento kód udělá něco jiného... A přece. Po zadání bezpečnostního kódu (klasika „12345“) se mobil restartoval a po restartu chtěl datum a čas! Zmizely všechny aplikace, nastavení, kontakty, zkrátka mobil byl zcela čistý!

Mám tedy dobrý důvod se domnívat, že tímto kódem lze 7650 natvrdo resetnout a tedy je to stejná funkce, jakou nabízí Task Manager. Ale co se nestalo. Po restartu přestalo fungovat Bluetooth; při pokusu jej aktivovat mobil zahlási „System Error“ a dále se se mnou nebaví a já jsem kvůli tomu odkázán na infračervený port. Zkoušel jsem to již dvakrát a pokaždé to samé. Máte-li podobnou zkušenost, pište. Jen dodávám, že mám anglický fw 3.12, takže doufám, že 7650 s novým fw (4.14) už to dělat nebude. Uvidíme.

Doplnění: Formátovat 7650 umí i program System Tools, ovšem rovněž jen v plné verzi.

Diskuze (29) Další článek: My-Communicator.com končí... a začíná My-Symbian.info

Témata článku: Nokia, Nokia 7650, Stejná funkce, Tip


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15