To tu ještě nebylo: Samsung vyvinul pachové vyzvánění

Mobilní telefony nás dokáží na příchozí hovor upozornit různými způsoby, při nichž člověk využívá tři z pěti svých smyslů – sluch, zrak a v případě vibračního vyzvánění hmat. Brzy možná budete moci příchozí hovor také ucítit nosem.

Samsung si totiž nechal patentovat technologii pachového vyzvánění pro mobilní telefony. Princip je jednoduchý. Do telefonu se vloží kapsle se zvolenou vonnou náplní a elektronika se spolu s vhodnými mechanickými prvky už postará, aby byl parfém v pravý okamžik a v požadovaném množství rozprášen tryskou do okolí. Nabízí se přitom možnost do telefonu instalovat více takových vonných kapslí a vybraným jménům v adresáři přiřadit odlišené vůně.

Jak velký by musel být telefon, ve kterém by bylo pět různých vůní alespoň s měsíční kapacitou? Určitě by to byl pořádný macek. Vonné vyzvánění by navíc mělo smysl pouze v uzavřených prostorách, kde by jej uživatel zřejmě s jistotou ucítil, ale poté by prostor musel vyvětrat, aby se zbavil pocitu stále vyzvánějícího mobilu.

Máte-li rádi provoněné kapsy, raději si do nich stříkněte deodorantu. Voňavý mobil možná vznikne jako bláznivý experiment, ale nedá se předpokládat, že by se dostal do sériové výroby. I když v Koreji člověk nikdy neví...

Diskuze (21) Další článek: Aktuální ceník: T-Mobile zlevnil BlackBerry

Témata článku: Samsung, Uzavřený prostor, Vyzvánění

Určitě si přečtěte