Tohle ještě v mobilu nebylo. Nomu T18 má vysílačku a externí kameru

Čínské Nomu je specialista na obrněné mobily. Na jaře jsme vyzkoušeli jejich špičkový model S30 a příjemně překvapil. Teď se do prodeje chystá atraktivně vyhlížející kuriozita.

Také Nomu T18 je odolný smartphone, ale  z řady konkurentů vystupuje už na první pohled. Obří anténa nechytá signál z klasické mobilní sítě, ale pro integrovanou vysílačku. Pokud si koupíte dva či více těchto mobilů, můžete si povídat zdarma i tam, kam signál mobilního operátora nedosáhne. Vysílačky mohou být vzdálené až 5 km.

Další kuriozitou je externí videokamera. K mobilu se připojuje kabelem, na něm jsou tlačítka pro pořízení fotky a spuštění záznamu, modul s objektivem obsahuje také mikrofon. Napadá vás, k čemu je něco takového dobré? Škoda jen, že kamerka není součástí balení, musíte si za ni připlatit nemalých 70 dolarů. Kamerka je součástí balení.

Jinak je to klasický smartphone se zvýšenou odolností, kromě IP68 splňuje také standard MIL-STD-810G. Má obří baterii o kapacitě 5 200 mAh a HD displej o úhlopříčce 4,7". Výkon dodá procesor MediaTek MTK6737T v kombinaci s 3 GB RAM, úložiště má kapacitu 32 GB.

Klepněte pro větší obrázek
Dostalo se i na čtečku otisků prstů, což u pancéřovaných mobilů rozhodně není samozřejmost. 

Máte zájem o tuhle obrněnou kuriozitu? Díky podpoře českého LTE nebude problém jej provozovat i v ČR. Čínské e-shopy spouští prodej právě v těchto dnech, v době psaní článku je cena 330 dolarů, což znamená, že mobil do ČR dostanete za cca 9 200 Kč.

Nomu T18 v akci:

Diskuze (13) Další článek: Apple natočil reklamu v Česku. Má úžasnou atmosféru a haldy falešného sněhu

Témata článku: IP68, Voděodolnost, Zvýšená odolnost, Outdoor, MIL-STD 810, Kuriozita, Nomu, Gorilla Glass, Čína, Česká republika, Mobil, První pohled, Aliexpressu, Mobilní operátor, Obří baterie, Standard mil-std, České LTE, Kamera, Odolný smartphone, Gearbest, Klasický smartphone, Obrněný mobil, Špičkový model, AliExpress, Vysílačka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 25

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

** Montáž není úplně jednoduchá a bude lepší ji svěřit profíkovi ** Displej je dobře vidět ve dne a v noci zbytečně neoslňuje ** Každý dotyk na zrcátku/displeji je hodně vidět

Jakub Michlovský | 36