Toshiba Ubiquitous Viewer: vzdálené ovládání počítače z mobilu

Toshiba představila produkt, který uživatelům mobilních telefonů dovolí ovládat počítače na dálku. Tentokrát nejde například jen o ovládání přehrávače hudby prostřednictvím Bluetooth, jak nabízejí například nejnovější Sony Ericssony. Systém Ubiquitous Viewer (přeloženo jako „všudypřítomný prohlížeč“) na displeji mobilu přímo ukáže obrazovku vzdáleného počítače. Spojení je realizováno prostřednictvím mobilní sítě, takže se člověk k počítači dostane téměř odkudkoli.

Systém se skládá ze dvou částí: z programu pro stolní počítač nebo notebook s Windows a aplikace pro mobilní telefon. Díky tomu, že moderní PC podporují funkci Wake-on-LAN a samy se dovedou probudit, když „ucití“ požadavek na své síťové kartě, nemusí být počítač ani stále zapnutý.

Jak ale docílit toho, aby se informace z displeje o rozlišení třeba 1 024 × 768 bodů dostaly na malý displej mobilního telefonu? Je to samozřejmě problém a Toshiba jej řeší tak, že zobrazí pouze část vzdálené plochy. Uživatel si sám může určit výřez a pohybovat s ním po obrazovce. Tlačítka mobilu dostanou speciální funkce, aby se s nimi dal zadat třeba Enter; křížové tlačítko nebo joystick pohybují kurzorem.

Klepněte pro větší obrázek

Toshiba svůj Ubiquitous Viewer napřed nabídne v rychlých japonských sítích, do komerčního provozu se služba dostane koncem března.

Zdroj: tisková zpráva Toshiby a další zdroje

Diskuze (6) Další článek: Neznámí výrobci: Hop-on – nekorunovaný král low-endů

Témata článku: Toshiba, Počítače, Mobil, Ovládání, Počítač, View, Vzdálené ovládání


Určitě si přečtěte