Tragédie se nekoná, Oskar mění webové SMS jen pro firmy

Tragédie se nekoná, Oskar mění webové SMS jen pro firmy
Oskar právě pořádá tiskovou snídani, na které představuje nové služby. Oproti původním obavám, že změní podmínky poskytování internetové SMS brány, jde především o služby pro firmy. Kromě jiného se také týkají posílání SMS z internetu, uživatelská brána pro textovky zdarma ale zůstává zachována.

Jedinou změnou je použití piktogramu – obrázku s textem, který musí uživatel opsat, aby mohl poslat zprávu. Oskar se tak chrání, aby jeho bránu nebylo možné používat s různými programy, ale pouze z internetu.

Volají zadarmo

První novinkou je možnost volat zdarma pro nové firemní zákazníky. Samozřejmě jen za určitých podmínek. Pokud firmy přejdou k Oskarovi a zvolí si některý z tarifů Naplno, budou moci po provolání volných minut volat na všechna čísla v síti Oskar zdarma. Tato nabídka ale platí jen po omezenou dobu:

 • 50 Naplno: 3 měsíce
 • 150 Naplno: 5 měsíců
 • 300 Naplno: 7 měsíců

Správná otázka kolegy Lodla z tištěného časopisu Mobil: proč Oskar nabízí výhody jen pro standardní tarify a ne pro své firemní programy Na zisk a Na jistotu? Operátor vždy přece tvrdil, jak jsou speciální firemní tarify výhodné a skvělé. Odpověď: Byznysové tarify zůstávají v nabídce Oskara a platí u nich nabídka tzv. Přestupové sady. Z další odpovědi ale vyplývá, že Oskar začíná upřednostňovat tarify, kde jsou stejné sazby do všech sítí. Namítám, že současné firemní programy mají také stejné sazby – Oskar odpovídá v tom smyslu, že zákazníci raději volí tarify s volnými minutami. Spolu s kolegou Lodlem s těmito argumenty moc nesouhlasíme...

Vylepšená, ale placená SMS brána

V případě webové SMS brány Oskar pro své nové byznys zákazníky nabízí 100 SMS zdarma do všech českých mobilních sítí. Tuto nabídku operátor nazval Web SMS Bonus.

K tomu se v internetové Samoobsluze objevila možnost hromadného posílání SMS do sítě Oskara i jeho konkurentů. Tuto službu mohou využít všichni zákaznící, včetně majitelů Oskaret. Uživatelé si mohou vytvořit adresář, jsou zde také doručenky. Za zprávy zaslané tímto způsobem se ale platí. Sazby jsou závislé na balíčku, který si vyberete:

Balíček paušál volné SMS do Oskara SMS do Oskara SMS jinam
Web SMS Oskarta 0,00 Kč 0,00 Kč 1,19 Kč 2,38 Kč
Web SMS Basic 0,00 Kč 50,00 Kč 1,19 Kč 1,79 Kč
Web SMS Standard 238,00 Kč 300,00 Kč 1,07 Kč 1,79 Kč
Web SMS Partner 952,00 Kč 1 200,00 Kč 0,95 Kč 1,79 Kč

Témata článku: SMS

94 komentářů

Nejnovější komentáře

 • rur 2. 1. 2006 15:41:21
  Stáhněte si Instant Messenger "Miranda" a do ní plugin "SMS CZE"
 • honzík 2. 11. 2004 16:23:25
  Hej skuste to!!!
 • formát 28. 10. 2004 22:30:37
  pokud chcete java program do mobilu na odesilani sms do VSECH TRI...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení