Tři nové Motoroly: Linux, Wi-Fi a čtení zpráv

Včera měla Motorola velký den. Na prezentační akci představila nový, ultratenký komunikátor Motorola Q a pak ještě další tři telefony – vysouvací model A732, véčko A728 s dotykovým displejem a nadupaný model A910.

Motorola A732

Telefon s vysouvací konstrukcí, určený pro sítě GSM (třípásmový). Klasická klávesnice je vybavena snímači, které umožňují psaní znaků prstem na ploše klávesnice. Ve výbavě dále najdeme Bluetooth, slot pro paměťové karty TransFlash, přehrávač MP3, VGA fotoaparát a funkci pro hlasité přečítání doručených zpráv. Do prodeje přijde ve třetím čtvrtletí, zatím ale nevíme, na které trhy.

Klepněte pro větší obrázek 
Motorola A732

Motorola A728

Velký dotykový displej je schován pod odklápěcím krytem, který z tohoto telefonu dělá véčko. V krytu je průhledové okénko, které umožní čtení základních údajů i v zavřeném stavu. Softwarový základ je postaven na operačním systému Linux skombinovaným s Javou. Nechybí fotoaparát, podpora MP3, e-mail, synchronizace. Telefon je určen pouze pro čínský trh, kde se začne brzy nabízet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola A728

Motorola A910

Nové véčko s označením A910 už jsme přeci někde viděli. Vypadá úplně stejně jako nedávno představená Motorola E895. Do již tak bohaté výbavy však ještě přibyla podpora bezdrátových datových sítí Wi-Fi. Jiný rozdíl jsme nenašli – megapixelový fotoaparát, slot pro karty TransFlash nebo Bluetooth zůstávají zachovány, stejně jako linuxový základ softwaru. Na trhy přijde novinka začátkem příštího roku, opět ale zatím nevíme, které to budou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola A910

Témata článku: Motorola, Wi-Fi, Linux, Motor, Nové moto

Určitě si přečtěte

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

** Pro mobily jsou ceny internetu vysoké a datové limity malé. ** Domácnostem však operátoři dají mnohem výhodnější nabídku. ** Může LTE nahradit xDSL, Wi-Fi, nebo dokonce optiku?

29.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 50

Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

** Během roku vyletěl Bitcoin z 1 000 na 6 000 dolarů. ** Chcete se také ponořit do víru kryptoměn? ** Poradíme, jak na věc a které aplikace instalovat.

27.  10.  2017 | Miksa Martin | 41

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 12

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

** Operátoři připravují LTE pro metro včetně tunelů. ** Najednou nás dopravní podnik překvapí Wi-Fi sítí v 6 stanicích. ** Najdou se výjimky, ale jinak je to s konektivitou na cestách bída.

21.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7